Şaban Dişli O Derneğe 10 bin TL bağışta bulunmuş

#ferizlide.com: AKP kurucu üyesi ve eski milletvekili Şaban Dişli'nin FETÖ'nün Kimse Yok mu Derneği'ne 10 bin TL bağışta bulunduğu ortaya çıktı.

AKP’nin kurucu üyesi, eski milletvekili ve halen Türkiye’nin Hollanda Büyükelçisi olan Şaban Dişli 27 Ekim 2011 tarihinde FETÖ’nün Kimse Yok mu Derneği’ne 10 bin TL bağışta bulunmuş. FETÖ ile irtibatı nedeniyle kapatılan Kimse Yok mu Derneği’ne yapılan bağışlar nedeniyle yüzlerce kişiye dava açıldığı biliniyor.

Sözcü’de yer alan habere göre, Şaban Dişli’nin bağış kaydı, FETÖ’nün 15 Temmuz kalkışması sırasında dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı rehin alarak Akıncı Üssü’ne götüren ve “darbeye teşebbüsten” 141 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan kardeşi eski Tümgeneral Mehmet Dişli hakkında hazırlanan MASAK raporunda yer aldı. 

Mehmet Dişli hakkında MASAK tarafından hazırlanan ve dava dosyasına giren raporda, ilginç bilgiler yer aldı. Raporda, kalkışmanın ertesi günü üzerinde 2 bin 650 dolar ile yakalanan Dişli’nin, darbe girişiminden 1,5 yıl önce Ocak 2015’te 50 bin dolar ve 24 bin 650 Euro’luk  döviz alımı yaptığı, Kasım 2015’te ise 4 bin 300 dolarlık döviz sattığı belirtildi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x