RÜŞVET

#ferizlide.com: Ali Yavuz Yazdı

RÜŞVET

Bir yolsuzluğa kanunsuzluğa, adaletsizliğe göz yumulması, için daha çok, kamu görevlilerine verilen, maddi değeri bazen küçük, bazen de çok büyük paralar ya da, değerli eşyalardır.                                                                                                                                                          

Ülkemizde yıllardır bir türlü önlenemeyen, rüşvet çarkı, haksız kazançların ortaya çıkmasına, kamu malını yağmalanmasına, yol açmaktadır.

Rüşvet sayesinde bazı insanlar bir, gecede zengin olurken, toplumun büyük bir kesimi açlık sınırına dayanmış, bazıları ise açlık sınırının da altında yaşamaya adeta mahkum edilmiş durumdadır. 

Devlet malının adil, dağıtılmamasından dolayı babalar, evlerinin geçimini nasıl sağlayacaklarını kara kara düşünürken, anneler de akşama pişirmek için tencereye, ne koyacaklarını düşünmekten yoruldular.

Bazıları marsı bile alacak güce ulaşırken, emekliler aldıkları aylıkla ay sonunu, nasıl getireceklerini bir türlü bulamadılar.

Beyler bu devran böyle gitmez, toplumsal patlama olmadan, önlem almak zorundasınız.

Madem devletimizin kaynakları bu kadar geniş, biraz da fakir fukarayı, emekliyi, işçiyi, köylüyü görün. Bizler sizden milyon dolarlar istemiyoruz, sadece emeğimizin karşılığını alın terimizi talep ediyoruz.

Rüşveti peygamber efendimiz sav, yasaklamış rüşveti alan da, veren de Melundur, diyerek biz Müslümanlara, büyük bir uyarıda bulunmuştur.

Şimdi biz Müslümanlara düşen görev, kardeşimiz dahi olsa her kim ki adı rüşvetle anılıyor, ona karşı hemen tavrımızı takınmak durumundayız.

İlahi huzurda rahat edebilmeyi istiyorsak rüşvet, verenden alandan, rüşveti mazur görenden, uzaklaşmalı.

Hele hele rüşveti, mazur göstermeye çalışmamalı. çalışana karşı da tavrımızı duruşumuzu netleştirmeliyiz.

Ali Yavuz ferizli

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x