Rize’de bulunan İlk Sakarya Heyeti

#ferizlide.com Rize’ye giden Sakarya heyetine sürpriz oldu

AK Parti den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlemeden önce 28 Kasım – 30 Kasım tarihleri arasında Rize’de bulunan Sakarya Heyeti, 2. kez Çaykur Genel Müdürü olarak atanan Ekrem Yüce’yi tebriğe gitmiş ve burada adaylığı kesinleşince, tatlı bir sürprizle karşılaştı. Yaklaşık bir ay önce yapılan ziyaret programı çift tebrik şeklinde oldu. Sakarya heyeti böylelikle Ekrem Yüce’yi yüz yüze ilk tebrik eden isimler olurken, Ekrem Yüce ise Sakarya’dan gelen misafirlerini Rize’de konuk etti.

Ekrem Yüce; Rize’de uyguladığı Çay evleri projesinin bir

benzerini Sakarya’nın belli noktalarına da yapmayı planlıyor.

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Ekrem Yüce, Sakarya’dan gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırladı. ÇAYKUR konuk evinde konaklayan heyet; Yüce’nin Rize’de yaptığı proje ve büyük çalışmaları da yerinde inceleme fırsatı buldu.  ÇAYKUR Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde olduğu gibi, DOKAP Başkanlığı yapma münasebetiyle de Doğu Karadeniz Bölgesi’nde efsane bir üne sahip olan Ekrem Yüce, özellikle Rize’de uyguladığı Çay evleri projesinin bir benzerini Sakarya’nın belli noktalarına da yapmayı planlıyor.

Sakarya heyeti

Sakarya heyeti şu isimlerden oluştu: “Sakarya İl Emniyet eski Müdürü Osman Babadağı, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gazeteci Yazar Sezai Matur, 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı ve 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkan Yardımcısı Yunus Özçelik, Mahzen İskembe Salonu Sahibi İşadamı Ahmet Köse, Sakarya Üniversitesi Öğrencisi Hafız Mahamane Moutari Aboubacar İssa, Taka Gazetesi Sakarya Bölge Temsilcisi, Efe Medya Haber Direktörü, Gazeteci Yazar Levent Candan” Heyet dışında ise Ekrem Yüce’yi aynı heyetle Çaykur’daki makamında ziyaret edenler arasında da Adapazarı ilçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, Güneysu Belediye Başkan Aday Adayı ali Karslı, Erenler Belediyesi Özel Kalem Müdürü Kemalettin Kaya ve AK Parti Serdivan Belediye Başkan Aday Adayı  Avukat Nuri Oktay ve Güneysulu İşadamı Mustafa Özçelik’te yer aldı.

Tren Sakarya ya gelecek

Kırantepe’ye özel Çay Evleri

Yüce, Sakarya heyetine Süpriz projelerin bir kaç kısmından söz etti. Bunların başında Sakarya’nın yıllardır yeniden gelmesini beklediği ve bir türlü gelemeyen Ada Ekspres Treninin Sakarya’ ya getirmeyi arzu ettiğini söyledi. Serdivan tepesinde bulunan Kırantepe bölgesinde güzel yerler Çay Evleri yapmayı düşündüğünü ve bu şekilde o bölgeyi turizm ve ilgi odağı hale gelebileceğini müjdeledi. Heyet daha sonra Ekrem Yüce ile aynı gün Sakarya’ya dönüş yaptı.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x