Recepbey Metal Sakarya Birincisi

#ferizlide.com

Borsa İstanbul Recepbey Metal Sakarya Birincisi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Türkiye’de mesleki ve teknik eğitim veren kurumların kalite güvence sistemi bağlamında kurumsal dış değerlendirmelerinin ele alındığı “Mesleki ve Teknik Ortaöğretimde Kurumsal Dış Değerlendirme Raporu” yayımlandı. Bu rapor, “Eğitim, Analiz ve Değerlendirme Raporları Serisi” kapsamında yayımlanan ikinci rapor oldu. Buna göre toplam 3 bin 494 kurumun dış kalite değerlendirilmesi yapıldı. Bu değerlendirme, “eğitim-öğretim ortam ve alt yapısı”, “öğrenci başarı, devam ve disiplin durumu”, “rehberlik çalışmaları”, “proje ve okul sektör iş birliği çalışmaları”, “sosyal etkinlik çalışmaları” ile “yönetim ve organizasyon” olmak üzere 6 temada 65 gösterge aracılığıyla yapıldı. Bu kapsamda, altı temada 81 ildeki en başarılı mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri ve mesleki eğitim merkezleri belirlendi.

Bu rapor kapsamında İlçemiz okullarından Borsa İstanbul Recepbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Eğitim-Öğretim Ortamı ve Altyapısı” kategorisinde il birincisi olarak ilçemiz adına haklı bir gurur yaşattı.

2017-2018 eğitim yılında mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında yapılan dış kalite değerlendirmesi bir süreç izleme çalışması olarak belirli periyotlarla tekrarlanacak. Böylece her dönem, bir önceki döneme göre gelişimin takip edilebileceği çalışmada toplanan verilerin niteliği geliştirilerek yeni yapılacak çalışmalarda kurumlar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşma imkanı sağlanacak.

Ayrıca dış değerlendirme sürecinde belirlenecek iyi uygulama örneklerinin de tüm okullara yaygınlaştırılması planlanıyor.

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
ONUR
ONUR
2 yıl önce

AHMET SOĞUK BAŞKANIMIZIN ESERİDİR BU OKULUMUZA VE GENÇLİİĞE VERDİ ÖNEM SAYESİNDEDİR BU HALKIN TEKRAR ONU SEÇMESİ GEREKİYOR VEFA İÇİN

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x