Proje İhale Edildi Önümüzde ki Yıllar Başlayacak

ferizlide.com

Ak parti Bartın milletvekili Yılmaz Tunç ,Adapazarı- Karasu- Kocaali-Bartın arasında ki demir yolu hattının Revizyon Etüt Proje işinin ulaştırma bakanlığınca ihale edildiğini açıkladı.

Yıllar önce Adapazarı Karasu arasında süren demir yolu hattı çalışması Söğütlü mevkiinde ki bataklık nedeniyle yarım kalmış iş mahkemelik olmuştu ve yapım tamamen durmuştu.

İlerleyen yıllarda altyapı tamamlanmış ancak bu kez de üst yapı bir türlü başlayamadı.

Konuyla ilgili Yapılan yazılı açıklamada, Karasu-Akçakoca-Ereğli Limanı-Çaycuma-Bartın Limanı Demiryolu Bağlantısı Revize Etüt Proje ve Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri işinin 4 Temmuz’da Ulaştırma Bakanlığınca ihale edildiğini anımsattı.

“Adapazarı ile Bartın arasındaki yapılması planlanan demiryolu projesi, hem yük, hem de yolcu taşıma amacı ile gidiş-geliş olmak üzere projelendirildi. Adapazarı-Karasu arasındaki inşaat çalışmaları devam ederken 4 Temmuz’da proje revize ihalesi yapıldı. Adapazarı’ndan Karasu İstasyonu’na kadar 63 kilometre uzunluğunda inşa edilecek demiryolunun Karasu-Kocaali-Akçakoca-Alaplı-Ereğli-Bartın arası da 281 kilometre uzunluğunda olacak. Türkiye’nin en büyük limanlarından biri olacak Filyos Limanı ve endüstri bölgesinin tamamlanmasıyla birlikte Batı Karadeniz Bölümü, küresel yatırımcılar için bir cazibe merkezi olacak ve proje Batı Karadeniz ve Bartın ekonomisini canlandıracak.”

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x