Palu ailesi hakkında şok eden yeni bilgiler

#ferizlide.com

Palu ailesi hakkında şok eden yeni bilgiler: Yatsıdan sonra camiye
gidiyorlardı
Aziz GÜVENER-Mustafa ÜSTÜBİ/FERİZLİ(Sakarya),(DHA)
TÜRKİYE’nin konuştuğu Palu Ailesi’nin 10 yıl önce yaşadığı Kusça Köyü halkı, aileyle ilgili şaşkına çeviren iddialar ortaya attı. Damat Tuncer Ustael’in ailesiyle birlikte her gece camiye gittiğini öne süren vatandaşlar, ailenin günlerce aç yaşadığını ve 41 plakalı araç görünce “Bizi öldürecekler” diyerek kaçtığını anlattı
Ülke gündemine bomba gibi düşen Palu Ailesi ile ilgili her gün birbirinden korkunç bilgiler ortaya çıkıyor. 3 cinayet, 4 çocuğa tecavüz, gasp ve işkence suçlarından gözaltına alınan ailenin 2009 ve 2010 yılları arasında  yaşadıkları Sakarya’nın Ferizli ilçesi Kusça Köyü’nde yaşayan vatandaşlar ise şok eden iddialar ortaya attı.
11 yıl önce ortadan kaybolan baldızı Meryem ve kızı Melike Tanhal’ı öldürüp gömdüğü iddia edilen damat Tuncer ile eşi Emine Ustael’in anne Havva, İsa, Fatih ile yaşadığı evin terk edilmiş halde bırakıldığı görüldü. Cesetleri aranan anne-kızın da yaşadığı köyde Palu Ailesi’nin, garip hareketleri ve alışkanlıkları ile tanındığı öğrenildi.
Kusça Muhtarı Fethi Tokaç, Palu Ailesi üyelerinin köyde her 41 plakalı araç gördüklerinde “Bizi öldürecekler” diyerek kaçıp jandarmaya gittiğini belirterek, “Bu vatandaşlar buraya geldiler. Evlerine hiç kimseyi sokmuyorlardı. Geldiklerinde burada kaldıkları evin sahibinin kardeşleri yardım ettiler. Değişik insanlardı, köye geldiklerinde 41 plaka bir araç gördüklerinde bizi takip ediyorlar öldürecekler gibi sözlerle jandarmaya gidip ifade veriyorlar. Jandarma köyde gelip araçları durdurdu. Savcı beye anlattım dedim bunların hepsinin piskolojisi bozuk. Köyümüzle bir bağı da yok bunların. İnsanlar tedirgin dedim. Sonbahar aylarında gelmişlerdi fındık zamanı gittiler. Hatta Tuncer’e ben söyledim, buraya neden geldiniz burada fabrika yok bir şey yok ait olduğunuz yere gidin dedim. Toplumdan kendilerini soyutlamışlar, kendi başlarına yaşayan insanlar.” dedi.
Eve yardım için yemek götürdüğünde öldürüldüğü iddia edilen küçük kız Melike Tanhal’ın koltuğa bağlandığını gördüğünü belirtek Murat Dilber, “Gördüğümüz kadarıyla durumları iyi değildi. En son ben gelip 3 ekmek alıp getirdim. Kapıyı açtı Tuncer. Ekmeği verdim, çocuk evde bağlıydı koltuğun üzerinde. Neden bağlıyorsun diye sordum? Kendine zarar veriyor dedi.  Hafif uyuyor gibiydi sanki o kadar yani. Sordum kendine zarar veriyor dedi. Çok tuhaf gece sabaha kadar gezerlerdi sokakta. Biz buradaydık ama bir şey çıkmadı. Kuyu komple boşaldı, suyu çekildi hiç bir şey çıkmadı.” diye konuştu.
Nurettin Aktaş ise damat Tuncer’in kendisinden tüfek istediğini ve farklı bir zamanda nalburdan kazma-kürek aldığını anlatarak, “Geldikleri zaman vatandaş olarak acıdık, fakirler diye. Biladerle yumurta ve makarna aldık verdik eline oradan bize bir yakınlık beslediler. Bir kaç sefer beni aldı, Karasu’ya gittik. Takip ediliyorum dedi, bana tüfek lazım dedi. Alalım dedim, şimdi müsait değilim dedi. Kazma ve küreği Adatepe’den aldı nalburdan, arabaya koydu. Bir bel küreği ile normal kürek aldı. Neden geldiklerini bilmiyorum sıkıntı gördü heralde bir yerden ki bu tarafa geldi.” ifadelerini kullandı.
Palu Ailesi’ni her gece gece yarısında camiye giderken gördüğünü kaydeden İmdat Özcan, “Herkes gariban diye bahsetti, baktım altlarında büyük motorlu hacimli bir araç. Günde 3-5 kez sağa-sola, sonuçta bunlar maddiyatla dönen şeyler. Gece 22.00-23.00 saatlerinde bazen ailecek bazen 1-2 kişi camiye gidiyorlar, sakallı cübbeli tuhaf tuhaf hareketler ama ben dedim gariban adam böyle büyük araca binemez, sağa-sola yarışamaz. İnsanlarımız bu konuda çok cahil bir kız çocuğunun evde bağırması, bir ihbarda bulunmamamız, bunlar üzücü. Komşular bahsetti, çocuğa evde işkence yapılıyor falan. Yatsıdan sonra ezan bittikten sonra camiye gitmeleri. Maalesef bir çocuğumuzu kaybettik işte. Yatsıdan sonra sabah namazı olur ondan sonra neden bir insan camiye gitsin. Sonuçta evde suları var. Ya günah çıkarmaya gidiyorlar, ya kötülük düşünmeye gidiyorlar bilemezsin.” dedi.
Mahalle halkından Adem Gökçe ise Palu Ailesi’nin günlerce yemek yemediğini ve bazen de bahçedeki otları kesip yediğini ifade ederek, “Ailenin hepsinde tuhaf hal vardı. Açlığa dayanan insanlardı. Burada ot toplayıp yediler, komşunun verdiklerini kabul etmediler tuhaflardı. Aç kaldılar ot yediler kendilerini öyle hissetmediler. Çok az şeylerle yetiniyorlardı. Sakalları toplum içine çıkılmayacak durumdaydı. Tuncay’ın saç sakal karıştı acayip oldu, kim baktıysa saçını sakalını kestiler bir şeyler yaptılar. Çocuğun kaybolduğunu ben sonradan öğrendim. Alakadar olmadım. Böyle şeylerle pek karşılaşmadığımız için her şeyde bir uzağız.” diye konuştu.
Yayınlanan bir televizyon programına çıkan Palu Ailesi’nden baş şüpheli damat Tuncer Ustael ile Havva Palu, İsa Palu, Fatih Palu, Tuncer Ustael, Emine Ustael, Harun Palu ve Ayşe Melek 3 kişinin öldürülmesi, tecavüz, gasp ve işkence suçlamasıyla gözaltına alınmıştı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu