OSB’ye bir dur da Bakanlıktan

#ferizlide.com: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü OSB alanı ile ilgili olarak herhangi bir işlem tesis edilmemesi gerektiğini ilgililere bildirdi.

Davacı Mümin Yüzügülen, Fehim Eşsiz ve Mümin İnal tarafından, Bakanlık aleyhine, Sakarya ili. Ferizli ilçesi, Doğancı- Abdurrezzak-Tokat ve Seyifler Mahalleleri sınırları içerisinde Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB kurulması amacıyla yapılan yer seçimi işleminin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle, Sakarya 2. İdare Mahkemesinin yaptığı incelemeler sonucunda yürütmenin durdurulmasına karar verilmiş ve bu karar bakanlığa tebliğ edilmiş olduğu ifade edildi.

 

İlgili Makaleler

Konuyla ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ilgili özel yada tüzel kişilere konu hakkında bilgilendirdi.

 

Mahkeme kararını inceleyen Bakanlık karar içeriğinde adı geçen kurumlara yer seçimine esas kurum görüşlerinin bildirmelerine yer verildi.

   

Bakanlık, Sakarya 2. İdare Mahkemesinin vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararı temyiz süreci neticelenene kadar OSB alanıyla ilgili her hangi bir işlem yapılmaması gerektiği taraflara tebliğ edildi.

Buna göre Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB bölgesinde her hangi bir kamulaştırma işlemi yapılamayacak.

#ferizlide.com: mustafa üstübi

6 Yorum

  1. Birde 2.bölge mahkemesinden talebimdir.Bu şikayet eden yani dilekce veren isimleri belirli 3 şahsın oradan yerleri gidiyormu? gitmiyor mu? buda araştırılısın .Zamanında uyanıklık yapıp milletten fındık bahcelerini toplayıp yerleri sanayiye gitmeyince mi mahkeme yolu aciliyor? Birde şu şekilde 3 şahsa sorum olacak eğer ki sizin aldığınız yerler yani findikliklar saniyeye gitse idi mahkeme yoluna basvuracakmiydiniz. Bunu dilerseniz ben cevaplayim yerinize mahmekeme yoluna gidilmeyecekti nedeni ise çıkarınız olması.

  2. Mümin İnal zamaninda doğancı sınırlarından aldığın fındık bahçesi sanayii olmayınca baktın elinde patladı çözümü mahkemede aradın bu sonuç ancak sizi şimdilik tatmin eder.Son gülen iyi güler. Devletin kararına saygı duymayan çıkarcı menfaaatci tiplersiniz .Devletten büyük değilsiniz. Milletin adına siz kader vermezsiniz sizin üçünüz den başka kafa kaldıran yok neden? Onlar sizin gibi bir yer alıp ellerinde patlamadigi için …

  3. Bak üstübi taze emlakçılar sana çok kızıyor yüzüne gülmelerine bakma!
    bir de vatandaş sosyal medyada yazmış sen o tarların çoğunun ziraat bankasına borçlu olduğunu biliyor musun diye. ne komik değil mi sat kurtul. Filistinli olmak için Kudüs’te olamaya gerek yok aslanım…

  4. Bu arazi için; yer seçimi raporu hazırlayan kurumlar, gerçekten kendi görüşlerinimi bildiriyor, yoksa verilen bir talimatımı yerine getiriyor?
    Eğer; bir talimatı yerine getiriyorlarsa, bilsinler ki başkalarının günahına, yarı yarıya ortak oluyorlar. Talimat için o makamları meşkul etmek, kişiliksizliğin taa kendisidir. Birileri rant elde edecek diye, kişiliğini ayaklar altına almak demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu