OSB Müteşebbis Heyeti İlk Toplantısını Yaptı

#ferizlide.com: Ferizli Metal ve Otomotiv OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı Gerçekleştirildi. “İlimize ve İlçemize Hayırlı Uğurlu Olsun” Denen Açıklama Şöyle:

Şehrimizin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden Ferizli‘de kurulan Metal ve Otomotiv İhtisas OSB’nin ilk Müteşebbis Heyet Toplantısı, Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

 

Müteşebbis heyet üyelerinin katıldığı toplantıda Ferizli ilçesinin 4 mahallesini içerisine alan yaklaşık 530 hektar büyüklüğündeki İhtisas OSB’nin sınırlarının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca kesinleştirildiğini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, üretim, istihdam, katma değer oluşturmak ve döviz getirisi sağlamak gibi önemli hedeflerin en güzel örneklerinin organize sanayi bölgelerinde bulunduğunu belirterek, “Otomotiv ve metal alanında ihtisas bölgesi olarak hizmet verecek olan OSB’nin hem ülkemize hem de İlimize ve ilçemize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Bu OSB’nin İlimizde kurulabilmesi adına arkadaşlarımızın çok büyük gayretleri ve çalışmaları oldu. Hepimizin ortak paydası ülke ekonomisine katkılar sunmaktır.

“Bölgeye Çok Büyük Katkıları Olacağına İnanıyoruz”

Tam kapasite ile üretime geçildiğinde yaklaşık 15 bin kişinin istihdam edilmesini öngördüğümüz ve İlimiz ekonomisine büyük katkılar sunacağına inandığımız Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile yeni istihdam olanakları oluşturup bölgenin kalkınmasına katma değer sunacağı inancındayız. Ayrıca çarpık sanayileşmeyi önleyerek üretim faaliyetlerinin sağlıklı ve düzenli bir şekilde yapılmasına olanak sağlarken, sosyal yaşam alanları ile tam bir yaşam merkezi oluşturup kentsel dönüşüm projesine de hizmet edeceği kanaatindeyiz. Mega OSB olarak adlandırılan bu yere çok büyük bir ilgi olacağını umuyoruz” dedi.

Müteşebbis Heyet Başkan ve Başkanvekili ile Yönetim Kurulu Üyelerinin belirlenmesinin ardından, Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında ilk Yönetim Kurulu Toplantısı da gerçekleştirildi.”

YORUMUMUZ:

Biz Ferizli haber olarak her ne kadarda olaya sıcak bakmıyor eleştiriyor olsak ta kodamanlar rahat durmuyor.

Ve o mümbit toprakların üzerleri betonla kapatılarak devre dışı bırakılacakları günü bekleyecekler artık.

Zira her yerde olduğu üzere burada da bölge çiftçisi buna mecbur bırakıldı!

Bir zamanlar Ferizli-li olan iki Ak parti milletvekili vardı, birde hoplattıkları bir belediye başkanları; bu beyler bu ilçeye iki bela armağan ettiler.

Biri cezaevi kampüsü, bir diğeri ise bu ikinci OSB!

Ne diyelim ateş olsak cürmümüz kadar yer yakamayız bile.

Ama umudum ve duam Allah tamamına erdirmesin olacak!

Aklıma Kuva-yi Milliyeci İpsiz Recep ile Halit Molla geliyor; kemikleri sızlasa da ruhları şad olsun…

MUSTAFA ÜSTÜBİ

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı