OSB İçin ÇED Toplantısı Yapıldı

Yeniden yapılması için düzenlenen ÇED toplantısında vatandaşlar OSB’ye tepkiliydi.

#FERİZLİDE.COM: Ferizli’de daha önce 5 mahallenin arazilerini ilgilendiren bölgeye yapılması planlanan ve onaylanan ancak vatandaşlar tarafından mahkeme kararlarıyla 3 kez iptal ettirilen İhtisas OSB için yeniden ÇED toplantısı yapıldı.  

ÇED Toplantı Doğu Marmara Otomoti Ve Metal Sanayiciler Derneğinin isteği üzerine Ferizlide yapıldı.

Toplantı Ferizli Abdurrezzak Mahallesi ilkokul-ortaokulu salonunda 3. 09. 2021 saat 14.00 te gerçekleşti.

Toplantıyı çevre bakanlığı Sakarya il müdürlüğü temsilcileri yönetti.

ÇED toplantısına, Satso, Büyükşehir belediyesi, AFAD, MHP, CHP ve AKP temsilcileri katılırken diğer partilerden ve sivil toplum kuruluşlarından kimsenin olmaması dikkat çekti.

İlgili Mahalle muhtarları toplantıda hazır bulunurken iki mahalle muhtarları kovid nedeniyle toplantıya katılamadı.

Yetkililer tarafından OSB ile ilgili yapılan açıklamaların ardından söz alan bölge ve mahalle sakinlerinin hemen hepsi yapılacak projeye tepkili oldukları, istemedikleri gözlendi. Yapılan açıklamaların kaydedilerek çevre bakanlığına gönderileceği ve orada olumlu, olumsuz tepkilere göre kara verileceği ifade edildi. Toplantıda zaman zaman OSB’cilerle vatandaşlar arasında sert tartışmalar olsa da; çevre bakanlığı yetkilileri olumsuz bir duruma mahal vermediler ve toplantıyı bitirdiler.

Öte yandan, bugüne kadar söylentiler ve dedikodularla yürütülen osb çalışmalarını vatandaşlar ve yöre sakinleri ÇED toplantısı nedeniyle yakınan görmüş olmaları; Onları dernek kurmaya ve bu şekilde 10bin dönüm arazilerinin osb olmaması için mücadele etme fikrine yönlendirdi.

Abone Olun
Bildir
guest
2 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Boş yapmayın
Boş yapmayın
1 ay önce

Bırakın ayak yapmayı sattıniz tarlaları şimdi paraniz bitti istemiyoruz diyorsunuz bizde inandık sizin doğa ve gelecek nesil sevginize itiraz eden seyiflerliler Size tutmuyor diye mi cirpiniyorsunuz Boşnak golüne yapılsa takla atarsiniz yamyamlar

toprak namustur
toprak namustur
1 ay önce
Yanıtla  Boş yapmayın

sizigidi toprak tüccarı işbirlikciler sizi..?
sizigidi abdestli napolyoncular sizi..

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
2
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x