Organ Bağışı konferans düzenlendi

#ferizlide.com

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği tarafındanOrgan Bağışı ve Önemi konulu konferans düzenlendi. 

Hastane konferans salonunda düzenlenen programda Organ Nakil Koordinatörü Hüseyin SAVAŞ tarafından katılımcılara ‘Organ Bağışı ve Önemi’ konusunda bilgi aktarıldı.

Konferansta konuşan Hüseyin SAVAŞ, “18 yaşını doldurmuş herkes organlarını bağışlayabilir. Ancak mutlaka ailenizi siz öldükten sonra organlarınızı bağışlamaları için ikna etmeniz gerekiyor. Organ bağışı yaptıktan sonra dinen caiz midir gibi yorumlar alacaksınız. Diyanet İşleri Başkanlığı caiz olduğuna dair resmi bir açıklama yaptı” dedi.

Konferansta Türkiye de organ bağışı oranının çok düşük olduğunu ve birçok insanın tekrar hayata sarılması için organ bağışçılarına ihtiyaçları olunduğuna dikkat çekildi

Konferans sonunda katılımcılara ‘Hayatta kalmak için yardım bekleyen birine yardım eder misiniz?’sorusu sorularak ‘Organ Bağışı’ hakkındaki yorumları dinlendi.

Program sonunda Sağlık Bakım Hizmetleri ve Kalite Müdürü Uzm.Gonca İLTER ‘Organ Bağışı yapılarak başka hayatlara dokunulabileceğini’; Başhekim Prof.Dr.N.Zafer CANTÜRK ‘Organ bağışının yeterli seviyede olmadığını arttırmak için sağlık çalışanlarına çok iş düştüğünü kurum olarak buna önem verdiğini’ ifade etti.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x