Operasyonu Sonucu Kubar Esrar ele geçirildi

#ferizlide.com

Karasu’da Uyuşturucu Operasyonu Yapılan aramada 3.240 gr. Kubar Esrar ele geçirildi. Bir Gözaltı…

Yapılan istihbarı çalışmalar üzerine Karasu İlçe Jandarma Asayiş Ekipleri ve Jandarma KOM Şubeye bağlı Narkotik Timleri Karasu ilçesi Kızılcık mahallesinde ikamet eden İ.K.’ ve M.K. ye ait ev ve eklentilerin de arama yaptı.

İlgili Makaleler

Yapılan aramada İ.K. nin ikametgâhında 1 adet kurusıkı tabanca ve 1 adet 9 mm. tabanca fişeği ele geçirilmiştir. Şüpheli İ.K. nin farklı bir adreste oturan babası M.K’nin ev ve eklentilerinde yapılan aramada ise 1 adet ruhsatsız av tüfeği ve 3.240 gram Kubar esrar ele geçirildi.

İ.K. isimli şahıs, babasının ikametgâhında bulunan 3.240 gram Kubar esrarın kendisine ait olduğunu beyan etmesi üzerine M.K. tanık olarak, İ.K. ise şüpheli olarak ifadesinin alınması ve 6136 sayılı kanuna muhalefet ve Uyuşturucu İmal ve Ticaret suçundan olmak üzere 2 ayrı adli tahkikat için gözaltına alınmıştır.

Jandarma tarafından gözaltına alınan İ.K. isimli şüpheli şahıs adli işlemlerinin ardından çıkarıldığı savcılık tarafından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmiştir. Babası M.K. ise jandarmadaki ifadesinin ardından serbest bırakılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu