ONUR’un yeni Türkçe şarkısı

Türk asıllı İngiliz şarkıcı, söz yazarı, Besteci ve müzik prodüktörü ONUR

Türk asıllı İngiliz şarkıcı, söz yazarı, Besteci ve müzik prodüktörü ONUR

Geçtiğimiz yıllarda İngilizce yaptığı şarkılarıyla İngiltere’de dikkatleri üzerine çeken ONUR’un yeni Türkçe şarkısı Beyinler Sakat Icarus Records UK’den 24 Eylül’de piyasaya çıkıyor.

Beyinler Sakat icerisinde biraz Latin esintileri de barindiran tatli bir pop şarkı.

Pandemi döneminde Türk pop şarkıcısı EDIS’e İngilizce albüm yapmak için İngiltere’den Türkiye’ye gelen ONUR aynı dönemde Türk kültürünün içinde barındırdığı yöresel şarkı, türkü ve zeybek oyunlarını daha yakından inceleme şansı buldu. Türkü ve zeybek havalarını batı sesleriyle harmanlayıp kendine özgü Türkçe şarkılar yaptı. Yaptığı şarkıları ‘Yeni Dalga’ olarak tanımlayan ONUR Türk müziğinde var olan beş dörtlük ve dokuz sekizlik vuruşları batı sesleriyle harmanladı ve “Şahsına Münhasır (kendine özgü) “Türkçe şarkılarıyla fark yaratti.

İngiltere’de doğup büyüyen ONUR orada klasik batı müziği ve pop müzik alanında eğitimini tamamladıktan sonra 2018 yılından itibaren çıkardığı İngilizce şarkılarla Avrupa, Amerika ve Türkiye’de kendini duyurdu. İlk piyasaya çıkardığı ‘Beamin’ şarkısı EDM müziğinin öncüsü Martin Garrix’in dikkatini çekti. Daha sonra çıkardığı Beautiful Time EP’si ile Ingiltere’deki plak şirketlerini kapısına getirdi. Şarkıları Spotify’da All New Indie, Solaris, New Music Friday İngiltere ve Türkiye gibi önde gelen playlistelerde yer aldı. Duygu yüklü İngilizce şarkılarına eklediği kırık vuruşlara falsetto sesiyle yaptığı çıkışları da ekleyince Londra gecelerini kendi hayalleri ve gerçeklerinden oluşan masalımsı bir havaya dönüştürdü ve dinleyicilerini hayran bıraktı. İngiltere ve Amerika’da verdiği konserler yok sattı.

 

Fader, EARMİLK, Combini, Reprezent, Hoxton Radyosu da dahil olmak üzere birçok radyo ve müzik bloglarında ve dergilerinde sıkça kendinden söz ettirdi. Fransa’da ‘Sound of Brit’ adlı blog ‘KİM BU ONUR?’ başlığıyla ONUR’un özgün müziğine yer verdi. Şarkılarındaki falsetto çıkışları ve güçlü gırtlak yapısı nedeniyle Avrupa’da ONUR için Prince’in varisi, ünlü siyahi şarkıcı Aretha Franklin’in erkek versiyonu gibi yorumlar yapıldı. Müzik otoritelerinin gelecek yüzyılın pop müziğine yön verecekler listesine aldığı ONUR Kendi yazıp bestelediği şarkılarında değişik sesleri ve tonlarını ön plana çıkarıyor.

 

Yeni dalga olarak tanımladığı Türkçe şarkılarında Türk müziğinde var olan beş dörtlük ve dokuz sekizlik vuruşları batı sesleriyle harmanladı ve “Şahsına Münhasır (kendine özgü) bir tarz yarattı.

ONUR Türk müzik piyasasına Temmuz 2021’de SONY’den çıkardığı ‘Paramı Ver’ ile girdi.

Yeni şarkısı Beyinler Sakat Icarus Records Ltd etiketiyle 24 Eylül’de tüm dijital marketlerde satışta!

 

Onur’un şarkıları Spotify, iTunes ve Amazon gibi tüm online müzik marketlerinde yer alıyor.

 

Onur’u sosyal media hesaplarından takip edebilirsiniz. Instagram : https://www.instagram.com/onurnotconnor Spotify : https://open.spotify.com/artist/5KFv770m4wjhl6DAUqKskw Youtube : https://www.youtube.com/onurnotconnor Facebook : https://www.facebook.com/onurnotconnor Official Web: https://onursworld.com Soundcloud: https://soundcloud.com/onurnotconnor TikTok : https://vm.tiktok.com/ZMexA4m63/ Twitter : https://twitter.com/onurnotconnor

 

ONUR’la bağlantıya geçmek için:

Didar Arslan – didar@icarusrecords.co.uk Cep tell 0532 495 79 23

 

 

ONUR CANLI PERFORMANS VIDEOLARI Aşağıdaki linklere basarak videoları izleyebilirsiniz – Live showreel @The Social, London, for his EP launch http://bit.ly/onur-liveshowreel%20. – Beamin’ live @The Social, with full band http://bit.ly/beamin-live%20. – Stunnah @Sofar Sounds Los Angeles, in acoustic http://bit.ly/stunnah-acoustic%20. – Love Aquamarine @Sofar Sounds Lon don, in acoustic https://www.youtube.com/watch?v=99atjrQ68WM

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x