On bin imza teslim edildi!

#ferizlide.com

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Hak-iş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut ARSLAN’IN talimatıyla başlatılan 696 KHK ile kadroya geçen işçilerin enflasyon farkı zam oranları alması ve Yerel Yönetimlerde çalışan işçilerin yıllık 52 günlük tediye almaları için başlatılan imza kampanyasında 10.000 (on bin) imza topladıklarını belirtti.

Gökdemir; 696 sayılı KHK gereğince, örgütlü olduğumuz kamu kurum ve kuruluşlarının daimi işçi statüsüne geçen sendikamız üyesi, sendikasız ve diğer sendikalara üye işçilerin ücret ve sosyal hakları, Yüksek Hakem Kurulu tarafından süresi en son sona erecek toplu iş sözleşmesine göre belirlenmiştir. Yüksek Hakem Kurulu, ücret ve sosyal haklardaki artış oranlarını, altışar aylık dönemler halinde, yüzde 4 olarak belirlemiştir.

Ancak, 2018 sonu itibariyle enflasyon oranı %20,30 olarak açıklanmıştır. Enflasyonda görülen artış nedeniyle asgari ücret ve asgari ücretin katları şeklinde çalışan üyelerimizin maaşlarında son bir yıl içerisinde önemli bir kayıp oluşmuştur. Ayrıca Yerel Yönetimlerde kadro alan işçilerin 6772 sayılı Kanun gereği yılda 52 günlük tediyeyi de alamadıklarını kaydeden Gökdemir şöyle devam etti.

“Genel Başkanımız ve Konfederasyonumuz, çalışanlarımızın eriyen ücret ve sosyal haklarında en az enflasyon oranında artış / zam yapılması konusunda hükümetimizin yeni bir düzenleme yapması, istek ve taleplerimizin kamuoyunda karşılık bulması amacıyla bir kampanya başlatmıştı. Bu kampanya için Genel Başkanımız Mahmut ARSLAN’A, Genel Merkez Yöneticilerimize, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’E ve emeği geçen herkese tüm çalışanlar adına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına verilmek üzere hazırlanıp imzalanan 10.000 (on bin) dilekçenin, kamu kurum ve kuruluşları ile KİT’lerde çalışan üyelere ve çalışanlara imzalatılan, Islak imzalı dilekçelerin Bakanlıklara gönderilmesi için Hizmet-iş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil ÖZDEMİR’E teslim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu