Öğretmen Uzun’un ‘Kadınların Düşleri’ Resim Sergisi

#ferizlide.com

Adapazarı Atatürk İlkokulu sınıf öğretmenlerinden İlkay Uzun’un düzenlediği “Kadınların Düşleri” adlı resim sergisi açılışı SAGÜSAT Sanat galerisi salonunda yapıldı.

Açılışa Söğütlü İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli,   Sakarya Sagüsad Başkanı Ünal Dabak,  Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basın Sorumlusu ve Genel Başkan Yardımcısı Erol  Ulu, Söğütlü 3. OSB Sanayicileri derneği Başkanı  Muzaffer  Güneş,  Siyasi ve sivil toplum örgüt temsilcileri ve milli eğitim camiası  katıldı.

 Sakarya Sagüsad Derneğinin taşındığı yeni binanın Salonunda düzenlenen ‘Kadınların Düşleri’ sergisinin açılışında Konuşan Söğütlü İlçe Kaymakamı  Esengül Korkmaz Çilekli “ilk önce İlkay Hocamızı  başarısından dolayı kutluyoruz. Yaptığı resimlere bir kadının düşlediği gibiyi yansıtmış. Hepsi bir birinden değerli ve güzel resimler. İsterlerse bayan arkadaşlarımız  hangi işte,  meslekte olursa olsun her zaman sosyal, kültürel,  el becerilerini geliştire bilmektedirler. Boş vakitlerini evlerinde mutlaka her hangi bir sanat çalışmalarına, kitap okumalarına ayırmalıdırlar ve o zaman eşlerine, çocuklarına örnek olacaklardır.  Devletimiz de ev hanımlarına ve iş yapacak olanlara büyük destekler veriyor bunları da mutlaka değerlendirmelidirler” diye ifade etti.

‘Kadınların Düşleri’ Resim sergisini açan İlkay Uzun’da “ilk sergim olan Kadınların Düşleri resim sergimize katılan Başta  Söğütlü ilçe kaymakamımıza  ve diğer misafirlerimize teşekkür ediyorum. İlk sergimize 34 resimle birlikte katılıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu