Öğretmen İbrahim Türk’ün proje sevinci

ferizlide.com

Ferizli Sinanoğlu Hatice Aslan Ortaokulu/ Müdür Yardımcısı İbrahim Türk’ün proje başarısı.

Hazırlayıp gençlik ve spor il müdürlüğüne sunduğu Zeka oyunlarıyla ilgili projesinin kabul edildiğini öğrenen ve heyecanlanan öğretmen İbrahim Türk projeyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

İlgili Makaleler

“Zeka dolu gençlik” proje sının amaçları ve hedefleri neler?

İnsanlık için yaşamı kolaylaştıran, güçlüğün üstesinden gelmeyi sağlayan her türlü gelişme ve buluş, alışılmışın dışındaki zihinlerin ürünüdür. Farklı düşünebilmeyi ve farklı çözümler üretebilmeyi sağlayan zihnin, mantığın, bilişsel kapasitenin ve akıl yürütmenin insan hayatı boyunca geliştirilebilir nitelikler olduğu bilinmektedir. Ancak bu gelişme erken yaşlarda göreceli olarak daha kolay ve daha hızlı gerçekleşmektedir. Zeka oyunları dersinin ortaokullarda seçmeli bir ders olarak okutulmasının gerekçesi bu temel kabullere dayanmaktadır. Hızla değişen ve gelişen Dünyada öğrenmeyi öğrenmek ve problemler karşısında sıra dışı çözümler bulan ve analitik düşünen nesiller yetiştirmek amacıyla ilçemiz bünyesinde oluşturacağımız “Zekâ Dolu Gençlik Projesi ” Çabuk öğrenmede ki geleceğin metodu olarak gördüğümüz Zeka Oyunları bu dayanaklar neticesinde

Ferizli Gençlerinden Eğitici-Eğitimi vererek bir ekip oluşturacağız

10-15 girişimci Gönüllü genç seçilip Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi verilerek projemizin ilk aşamasını tamamlayacaklardır. Eğitim alan Genlerimiz daha sonar tüm Sakarya ilçelerinde faaliyet yürütebilecektir. Gençlerimizin sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizleri takip etmelerini başvuruda bulunmak isteyenleri yada bulunduğu köy yada beldeye bizleri davet etmelerini de değerlendirmekteyiz.

Zeka Dolu Gençlik Projemizin ikinci aşamasında

Öncelikli olarak, şehir merkezinden uzak köylere, mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının olduğu köy ve beldeleri zeka oyunları eğiticiliği eğitimi almış gençlerimizle dolaşarak acık hava sınıflarında Çokluklarımıza seviyelerine göre zeka oyunları öğreteceğiz.

Şehir merkezlerinde de etkinliklerimiz olacak daha çok apartmanlara sıkışmış, internet bağımlısı ve internet bilgisayar oyunlarına yönelen çocuklarımızı da zeka oyunları ile tanışma kararını sağlayacağız.

Projemizin tanıtım toplantısı Ağustos ayı başlarında yapılacaktır.

1- projemizin amaçlarından birisi dar gelirli olan çocukların kırsaldaki çocukların keyifli zaman geçirmeleri yaz tatilini acık havada daha etkin ve verimli geçirmeleri.

2-mevsimlik tarım işçileri olan çocukları da bu faaliyetlere katılmasını sağlamak ve çocukların sosyalleşmesine etkide bulunma katkıda bulunma.

3-Şehirdeki çocukların ise dairelerden site işlerinden çıkarıp açık alanlarda bir araya getirme ve Okul dışında da sosyalleşmeleri ne olanak tanıma internet bağımlılığını ve Bilgisayar oyunlardan, Oyun bağımlılığından kurtarma Hedeflerimizden bazıları.

Proje ayrıntıları İlerleyen süreçte proje tanıtım toplamımızda verilecektir.

Sakarya Ferizli, Söğütlü, Karasu, dahil ilçelerimizde olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu