O’ Bina milli eğitime resmen devredildi

Ferizli Belediyesine Ait Eski Hastane Binası Dün Atılan İmzalarla Milli Eğitim Müdürlüğüne Devredildi.

#FERİZLİDE.COM: mustafaüstübi:

Bir yılı aşkın bir süre önce hastane tarafından boşaltılan Ferizli belediyesine ait 4 katlı bina geçtiğimiz aylarda belediye meclisince eğitime destek amacıyla milli eğitime devredilmesi kararı alınmıştı.

Bina, kararın ardından yapılan bürokratik çalışmalar sonucu dün resmen milli eğitim müdürlüğüne geçici tahsisle 20 yıllığına ücretsiz devredildi.

Resmileşen tahsisin ardından bugün milli eğitim müdürlüğü ekipleri binada bulunan kapı, lavabo, petek vs. birçok malzemeyi sökerek ilerde okulların ihtiyaçlarına kullanmak amacıyla depoya istif ediyorlar.

Ancak binanın boşaltılması ile arada geçen süre zarfında eski hastane binası deyim yerindeyse adeta saldırıya uğramış vaziyette. Giriş kapısından tutun, tavanlar duvarlar, perdeler vs. Her ne varsa zalimce ve hunharca parçalanmış. İnsan düşünmeden edemiyor; devletin malına böyle acımasız ve hayasızca zarar verenleri hangi ana baba, hangi eğitim kurumları, hangi cemiyet, hangi toplum nasıl yetiştirmişiz! Çok yobazca, haince ve cahilce bir davranış, utanıyorum yüzüm kızarıyor doğrusu.

Tama bina milli eğitim tarafından iç dış soyularak yeniden tadilat edilecek ama bir insan evladı bir hastane binasının otomatik kapısını nasıl, niye ve neden kırar Allahaşkına yahu! Elbette yetkililerin önlem almaması ayrı bir aymazlık ama koruma yok diye devlet malına bunca şuursuz saldırı Ferizli adına utanç verici.

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
vatandaş
vatandaş
4 gün önce

Bu haberi şu ana kadar okuyan 750 kişiden,binanın tahrip edilmesiyle ilgili herhangı bir yorum gelmediyse söyleyecek fazla da birşey yok aslında.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x