Mutlu Sona Ferizli Gücü Ulaştı

#ferizlide.com

15 Temmuz Olgunlar Turnuvasında Mutlu Sona Ferizli Gücü Ulaştı

Ferizli Belediyesi, Ferizli Kaymakamlığı ve İlçe Spor Müdürlüğünün işbirliği ile düzenlenen 15 Temmuz Olgunlar Futbol Turnuvası 10 Ağustos Cuma günü oynan final ve üçüncülük maçlarıyla tamamlandı. Turnuvanın şampiyon takımı Ferizli Gücü oldu.

6 Takımın yer aldığı 15 Temmuz Olgunlar Futbol Turnuvası 15 gün boyunca kıyasıya mücadelelere sahne aldı. Karşılaşmalara futbolseverlerde büyük ilgi gösterdi.

10 Ağustos Cuma akşamı oynanan final ve üçüncülük karşılaşmalarının ardından turnuva sona erdi. İlk üçüncülük karşılaşması yapıldı. Milli Eğitimi 8-3 yenen Trabzonspor turnuvayı üçüncü tamamladı.

Ardından yapılan final karşılaşmasın da ise Ferizli Belediyesi’ni 3-1 yenen Ferizli Gücü bu yıl ilki düzenlenen 15 Temmuz olgunlar Futbol turnuvasının ilk şampiyonu oldu.

Final karşılaşmasının ardından turnuvayı birinci, ikinci ve üçüncü bitiren takımlarla, turnuvanın gol kralı, en centilmen oyuncuları ve en centilmen takımına düzenlenen törenle kupaları ve madalyaları verildi.

Turnuvanın gol kralı Ferizli Gücü’nden Mustafa Gündoğdu oldu. En centilmen futbolcuları Ferizli Gücü’nden Fatih Akgün ve Ferizli Belediyesi’nde Doğan Bakırtaş seçildi. Turnuvanın en centilmen takımı ise Ferizli Spor yönetimi oldu.

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “15 Temmuzda oluşturduğumuz birlik ve kardeşlik ruhumuzu düzenlediğimiz bu turnuva ile sporun barış, kardeşlik ve birleştirici unsurlarıyla daha da pekiştirdik. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu turnuvayı devam ettirip geleneksel hale getireceğiz. Katılan tüm sporcu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Şampiyon takımı kutluyorum ve tebrik ediyorum. Bu vesileyle 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha derin rahmet ve minnet duygularıyla anıyorum. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu