Muhtarlara görev ve sorumlulukları anlatıldı

#ferizlide.com: Toplantı Ferizli kaymakamlığı toplantı salonunda sabah saat 11.00 de 24 mahalle muhtarının katılımıyla gerçekleşti.

Sakarya Valiliğinin gözetiminde Ferizli Kaymakamlığının düzenlediği muhtarlar toplantısında mahalle muhtarlarına yetkileri ve görev alanları yeniden anlatıldı.

1829 yılından beri faaliyetini yürüten muhtarlık müessesesi demokrasinin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Muhtarlar, vatandaşların en kolay şekilde ulaştığı ve sorunlarını dile getirme çabukluğu bulduğu en yakın müessesedir.

Yapılan bu toplantılarla mahalli idareler genel seçimleri sonucunda seçilen muhtarlara mevzuattan kaynaklanan görev ve sorumluluklarının anlatılması amaçlanıyor.

2019 yılında Türkiye genelinde 50. 257 köy ve mahalle muhtarı seçildi. Bunların 42. 472’si hizmet içi eğitim aldığı belirtildi. 2020 yılında aynı kapsamda hizmet içi eğitimlerin devam etmesi nedeniyle Ferizli muhtarları kaymakamlık toplantı salonunda bir araya geldi.

Kaymakamlık yetkilileri muhtarlara ilgili bakanlığın hazırladığı yetki bildirimlerini takdim edip açıklamalarda bulundular.

Karşılıklı bilgi alışverişi ile devam eden toplantı sonrasında muhtarların mevzuata daha hakim olarak sonuçlandığı anlaşıldı.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu