Muhtar Tayfun Seçim Startı verdi

#ferizlide.com

Ferizli İnönü Mahallesi Muhtarı Tayfun Ülker heyetini topladı ve 31 Mart seçimleri için start verdi.

Ülkemizde siyasetin suyunun çıkması ile birlikte demokrasinin temel taşı olan muhtarlıklara umut bağlandı.

İttifak, koalisyon derken seçim havasından çıkan siyaset kendini sessizliğe terk ederken yerini mahalle muhtarlıkları doldurmaya çalışıyor.

Türkiye’de seçimlerin geçmişi 1830’lara, İkinci Mahmud’un zamanına kadar gider. Bu konuda arşivlerimizde bulunan en eski bilgi, 1833’ün sonunda Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde yapılan muhtarlık seçimleri ile ilgilidir, en eski kayıt da Bolu’da yine 1830’lardaki bir muhtar seçimi belgesidir.

Şayet yeni çıkacak bir karar nameyle birlikte ittifak yada koalisyon kararı alınmaz ise eğer, şuan en demokrat seçimlerimiz mahalle yada köy muhtarlıklarımız olacak.

İşte bu vesileyle Ferizli İnönü Mahallesi Muhtarı Tayfun Ülker heyetini Taşfırında topladı. Mahallelin ender insanlarından oluşan İnönü Mahallesi ihtiyar heyeti göz doldurdu. Toplanan muhtarlık heyeti gelecek 31 Mart seçimleri için gerekli konuları gündeme getirerek müzakere etti ve birlikte yeniden seçime katılma kararı aldılar. Geçen yıl vefat eden muhtar Metin Özol’un yerine muhtar olan ve bir yılı aşkın süredir bu görevi yürüten muhtar Tayfun yeniden arkadaşlarıyla birlikte aday olduğunu ve mahalle sakinleri tarafından seçilmesi halinde hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Taşfırında toplanan muhtarlık heyeti seçimlere en iyi şekilde hazırlanacaklarını ve seçimi alacaklarını belirterek son noktayı koydular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu