Muhalefet Vekiller Tank Palet İçin Konuştular

#ferizlide.com

Tank Palet İşçileri Fabrikanın özelleştirilmesine karşı Türk-İş’e bağlı Harb-İş Sendikası öncülüğünde bir araya geldi.

Sakaryalıların para toplayarak satın alıp Kara Kuvvetleri Komutanlığına hibe ettiği alanın özelleştirilmesinin doğru olmadığı belirten basın toplantısına; Ak partili siyasilerden kimse katılmazken, Muhalefet Partilerinden CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, MHP Milletvekili M.Levent Bülbül, İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır’ın yanında muhalefet partilerinin il başkanları da katıldı.

Toplantının ardından  İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, birer açıklama yaptılar.

Engin Özkoç yaptığı açıklamada  “Tank palet fabrikasının özelleştirmesini durdurmak için yarın yasa teklifi vereceğiz. Muhalefet partilerinin oyu bu oyunu bozmaya yeter.

Sokakta, mecliste bir olacağız, bu oyunu bozacağız!”

İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır ise “Aziz milletimizin 43 yılda emekleriyle bugüne kadar getirdiği fabrikamızı, DİKTE edilmek istenen imzayla Savunma sanayisinin bünyesindeki Milli fabrikamızı özel şirketlere servis edilmesi HAKSIZLIĞINA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR.. Tank Palet Fabrikasının özelleştirme kararına karşın HARB-İŞ Sendikası ve çalışan arkadaşlarımız ile birlikte omuz omuzayız.” Diye açıklamalarda bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu