Mucizenin Yıl Dönümü Kutlu Olsun

Sakarya GİAD Başkanı Zafer Bekdemir Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıldönümünde bir mesaj yayınlayarak “29 Ekim, bir doğuşun, bir devrimin, kısacası bir mucizenin yıldönümüdür, kutlu olsun” dedi

Sakarya Genç Girişimciler ve İşadamları Derneği Başkanı Zafer Bekdemir 98 nci kuruluş yıldönümünü gururla kutladığımız Cumhuriyet Bayramını kutladı. Başkan Bekdemir’in mucize vurgusu yaptığı açıklamasının tamamı şöyle;

KÖKLERİNDEN GELEN GÜÇLE

“ Cumhuriyetin ilanı, kurtuluş mücadelesinin Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde askeri ve siyasi alanda zafere ulaşmasının bir neticesidir. Cumhuriyetimizi ayakta tutan tek kuvvet hiç şüphesiz ki milletin kendisidir. Cumhuriyet, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biridir. Cumhuriyet; işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken yüce milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip ulu bir çınar olmasının kısacası mucizenin başlangıcı olmuştur”

“DAHA ÇOK ÇALIŞMAK DAHA ÇOK ÜRETMEK”

“Kurtuluş Savaşı’nda verilen kahramanca mücadelenin ardından ilan edilen Cumhuriyet, milletimiz için yeniden dirilişin simgesidir. O günlerde ecdadımızın ortaya koyduğu birlik, azim ve kararlılık bugünlerde daha kararlı, özgüveni yüksek bir toplumun yol haritası olmuştur. Millet iradesinin yönetime dâhil olduğu önemli bir gün olan 29 Ekim’de Cumhuriyeti her geçen gün ileri taşımanın kıvancını bir kez daha yaşıyoruz. Yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’sini elbirliğiyle inşa edebilmek için bizlere düşen en önemli görev; daha çok çalışmak ve daha çok üretmek özellikle birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçmektedir”

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

“Bu duygu ve düşüncelerle, başta vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklâl kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Sakaryalı hemşehrilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum”

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x