Milli Eğitim Bakanlığından uzaktan eğitim kararı!

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerle ilgili kritik bir karara imza attı.

Yönetmelikte değişikliğe giden Bakanlık, evde eğitim ihtiyacı bulunan öğrencilerin, öğretmenlerin pandemi döneminde evlerde ders vermek istememesi üzerine harekete geçti.

Sağlık problemleri nedeniyle örgün eğitim kurumlarından yararlanamayan İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri pandemi döneminde mağduriyet yaşadı. Milli Eğitim Bakanlığına ulaşan şikayetler doğrultusunda harekete geçildi. Evde eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin uzaktan eğitim alabilmesi için yönetmelikte değişiklik yapıldı. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili olarak 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yazı gönderdi.

Bakan Mahmut Özer, imzasıyla gönderilen yazıda zorunlu öğrenim çağındaki özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sağlık problemi nedeniyle en az 12 hafta süreyle örgün eğitim kurumlarından yararlanamayacağı ya da yararlanması durumunda sağlığı açısından risk oluşturacağı doktor raporuyla belgelenmesiyle öğrencilere evde eğitim hizmeti verilebileceği hatırlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğinde değişikliğe gitti. 

81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve valiliklere gönderilen yazıda evde eğitim hizmetinin velinin talebi ve özel hizmetleri kurulu kararı doğrultusunda evde yüz yüze yapılabileceği gibi uzaktan canlı ders olarak da yapılabilmesine ilişkin taleplerin Bakanlığa intikal ettiği vurgulandı.

Bu kapsamda evde eğitim hizmetinin covid-19 salgını süresince öğrenci
velisinin talebi dikkate alınarak özel eğitim hizmetleri kurulunun kararı
doğrultusunda evde yüz yüze veya uzaktan canlı ders olarak da yapılabileceği bilgisi paylaşıldı. 
İşte MEB tarafından gönderilen o yazı;

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x