MİLLİ Eğitim Bakanı Ferizli’de

#ferizlide.com: mustafa üstübi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu sabah geldiği Sakarya’da ilk ziyaret yeri Ferizli oldu.

Sabah saat 09.00 da Ferizli Sinanoğlu mahallesinde bulunan Hatice Aslan İlk-Ortaokulunu ziyaret etti.

Milli eğitim bakanı ziya Selçuk’u okul önünde Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, büyükşehir belediye başkanı Ekrem Yüce, Ferizli kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, İl Milli Eğitim müdürü Fazilet Durmuş, Ferizli İlçe milli eğitim müdürü Soner Yılmaz, okul müdürü ve öğretmenler karşıladı. Okul girişinde bakanı elinde tabloyla karşılayan öğrenciler ona ‘okulumuza hoş geldiniz’ diyerek “Fidan Sertifikası” İçerikli bir tablo takdim ettiler.

Daha sonra okuldaki sınıfları ziyaret eden bakan Selçuk öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet etti.

Ebru sanatı başta olmak üzere birçok konuda değişik atölyelerin açıldığı bölümleri de gezen bakan çalışmalar hakkında ilgili öğretmenlerden bilgi aldı.

Milli eğitim Bakanı Selçuk okul ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada: “Çocuklarımız Da Ve Velilerimiz De Çok Yüksek Bir Katılımla Okulların Açılmasının Desteklendiğini Gösteriyor”

Bu duygular içerisinde vazifelerini yapmaya devam ettiklerini söyleyen Selçuk, şöyle devam etti:

“Bu hafta veriye dayalı olarak yaptığımız çalışmalar şunu gösteriyor, ilkokul ve ortaokullarda yüzde 80’nin üzerinde katılım var. Liselerde de yüzde 70’in üzerinde bir katılım var. Bütün bunlar bize şunu gösteriyor, çocuklarımız da ve velilerimiz de çok yüksek bir katılımla okulların açılmasının desteklendiğini gösteriyor. Bu bizi elbette mutlu ediyor ama bir taraftan da tedbirlerimizi güçlendirmek, ortaya çıkacak olan muhtemel problemlerimiz için önlemler almak öncelikli vazifemiz. Bütün odağımız oraya yoğunlaşmış durumda. Bize CİMER’den ve başka kaynaklardan gelen veli mesajları, çocuk mesajları, on binlerce mesajdan söz ediyorum. Büyük bir mutluluk ve beklenti içerisinde… Bu süreci öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için daha da kolay kılmamız ve bu süreçte sorun yaşanmaması konusunda daha yüksek önlemler almamız gerekiyor ve şu anda da yaptığımız şey o zaten.’1

Selçuk, ziyareti sırasında Sakarya’daki okullarda birtakım incelemeler yapacaklarını dile getirerek, “Bütün Türkiye’yi gezerek yerinde, sahada okul okul ne tür durumlar var, neler yaşanıyor, yapabileceğimiz neler var, bunların belirlemekle meşgulüz. Bütün arkadaşlarımız sahaya dağılmış vaziyette. Okulun temiz belgesi gereğinin yapılıp yapılmadığı noktasında denetimler yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk, bu sürecin el birliğiyle yürütüleceğine işaret ederek, velilerin ve öğretmenlerin desteğine ihtiyaçların olduklarını söyledi.

Kovid-19 risk haritasında renklere göre ayrılan şehirlerin, bu dönemde daha da dikkatli olarak “mavi”ye doğru yönelen bir çabanın içinde olmalarını beklediklerini vurgulayan Selçuk, “Bunu da görüyoruz. Büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bakın çocuklarımız okul bahçesinde temassız oyun oynuyorlar. Bunlarla ilgili her türlü hazırlıklarımız var. Elbette bazı istisnai durumlar olabilir, bazı eksikliklerimiz olabilir. Bunları da derhal düzelterek, tedbirleri alarak elimizden geleni fazlasıyla yapıyoruz.” diye konuştu. Ardından Sakarya’daki diğer programlarını yürütmek üzere ferizliden ayrıldı.

 


Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x