Milletvekili Dikbayır FETÖ’nün Siyasi Ayağını Sordu

#ferizlide.com

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, TBMM’de Yaptığı Konuşmada 15 Temmuz hain darbe girişimini tezgahlayan FETÖ’nün siyasi kanadı mutlaka ortaya çıkarılmalıdır diyerek Ak parti iktidarını eleştirdi.

FETÖ’nün Siyasi Ayağı Ortaya Çıkarılmalıdır

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, 701 sayılı OHAL kapsamındaki bazı tedbirler alınması hakkındaki KHK ile iç tüzüğün 128. Maddesine göre doğrudan gündeme alınmasına ilişkin TBMM Başkanlığı tezkeresinin 6. Maddesi üzerine partisi adına söz alarak Meclis kürsüsünden milletvekillerine hitap etti.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine kadar ülkemizi kanser gibi sarması sırasında siyasilerin herhangi bir suçunun olup olmadığını soran Dikbayır, “Tabiki var. Bu yüce Meclisin kürsüsünden bile alçak terör örgütü liderine methiyeler düzlüğünü ağlayarak zırlayarak savunulduğunu bizler unutmadık, unutturmayacağız, tarih de unutmayacaktır. “diye konuştu.

17-25 Aralık Sonrası Çıkan Kanunlar

17-25 Aralık tarihlerinden sonra AK Parti tarafından Meclise getirilen ve kabul edilen iki yasa ile Türk Silahlı Kuvvetlerindeki general ve albayların cazip emeklilik ve tasfiyelerinin sağlandığını belirten Dikbayır, “AKP bir yasa çıkarıyor. TSK’da terfiler 1 sene öne çekiliyor. Bu yasa ile generalliğe yükselen 10 albay, 15 Temmuz gecesi general olarak millete kurşun sıkıyor. Başka bir kanun ile 30 yılı geçen albaylara emekli olmaları halinde 70 bin lira ilave tazminat veriliyor ve emeklilikleri teşvik ediliyor. Yerine FETÖ’cü subaylar geliyor. Benzer yollar ile bu aşağılık sinsi örgüt, Türk silahlı kuvvetlerine, emniyet teşkilatına, yargıya üniversitelere hastanelere, kısaca devletin tüm kuramlarına sızma imkanı bulmuştur.” dedi.

“Tavla mı oynuyordunuz”

Dikbayır, Ak Parti iktidarına eleştirilerini sürdürürken “Sinsice yerleşen dönemin iktidarı ne yapıyordu? Maç mı izliyordu, tavla mı oynuyordu? Peki bu beceriksizlik, liyakatsizlik kısaca devlet yönetiminde oluşan bu zaaf nelere mal oldu biliyor musunuz? Sadece 4 yıllık adalet bakanlığı döneminde Sayın Bekir Bozdağ, AKP iktidarı dönemindeki hakim ve savcıların yüzde 41’ini atamıştır. Ve atadığı 1228 hakim ve savcı fetöcü çıkmıştır. Bunlar ne mi yaptı? Türk Silahlı Kuvvetleri’nin onurlu subaylarına Ergenekon, Balyoz, Kafes gibi manidar isimler altında kumpaslar kurdular. Yine devletimizin en gizli yerine kozmik odasına bu alçaklar sokuldu. Sonrasında içeride ve dışarıda yüzlerce devlet görevlimiz suikaste uğradı ya da tuzağa düşürüldü. Aynı şekilde güneydoğuda terör örgütü ile mücadele eden güvenlik görevlilerimiz tuzaklara ve pusulara düşürüldü. Çözüm süreci denen rezaleti yaşadık. İşte devlet yönetimindeki bu beceriksizlik ve zaaf, Türk Milleti’ne 15 Temmuzu yaşattı. O gece 256 şehit verdik. 2196 vatandaşımız da gazi oldu. Ama kadirşinas Türk Milleti, devleti sokaktan topladı.” Diye konuştu.

Bu Utanç Hepimizin

15 Temmuz gecesi Sakarya’da yaşanan bir olayı da anlatan Dikbayır, “O gece Sakarya’da ne oldu biliyor musunuz.

Bu utanç hepimizin. Özellikle bayan milletvekillerine sesleniyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerine yıllarca hizmet etmiş onurlu Türk Subaylarının lojmanlarına neidüğü belirsiz saçı sakalı birbirine karışmış insanlar dayandı. Bu subayların kadınların kızları bizlere helaldir dendi. Bütün bunları da gerekirse ispatlarız. Bu kadınlar kızlar ocakta yağ kızarttılar biliyor musunuz? Kocalarının silahları ile gardıroba saklandılar. Başlarına gelecek birşeyden intihar etme durumuna geldiler. Bu hepimizin utanıcıdır. Özellikle bayan milletvekillerine sesleniyorum 30 sn empati yapın.” Dedi.

Siyasi Kanat Cezasız Bırakılmamalı

Dikbayır sözlerini şöyle tamamladı: “FETÖ’nün siyasi ayağı mutlaka ortaya çıkarılmalıdır. Çünkü zafiyet gösterip bu örgütün bunları yapabilmesinde mutlaka bir siyasi ayak vardır. Ve cezasız kalmamalıdır. Bu bizlerin üzerinde bir vebaldir. Bunu yapmalıyız. Türk milleti bunu bizden bekliyor.”

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x