MHP’nin favorileri İl Teşkilatı’nı ziyaret ettiler

#ferizlide.com

Hendek’ten Turgut Babaoğlu, Sapanca’dan ise Berat Taner, resmi başvuru öncesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Teşkilatı’nı ziyaret ettiler.

MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ile görüşen Hendek Belediye Başkan Aday Adayı Turgut Babaoğlu, resmi başvuru için bugün Genel Merkez’de olacak. Sapanca Belediye Başkan Aday Adayı Berat Taner ise resmi başvuruyu gelecek hafta yapmayı planlıyor.

MHP’de Belediye Başkan adaylığı için İlçe Başkanlığı görevlerinden istifa eden Babaoğlu ve Taner’in aday gösterilmelerine kesin gözle bakılırken, her iki ilçenin de kazanılması hedefleniyor.

İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Hendek ve Sapanca’da da seçimi kazanmak istediklerini, üretken ve örnek belediyeciliği sağlayacaklarını ifade etti.

Turgut Babaoğlu (İş Adamı)

1971 yılında Hendek’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hendek’te tamamladı. Fatih Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde eğitimine devam etti. Son olarak uluslararası bir şirkette İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürlüğü görevinde bulundu ve halen ticaretle uğraşmakta.

2009 Seçimlerinde MHP’den Belediye Meclis Üyesi Adayı gösterildi. Aynı yıl MHP Hendek İlçe Yönetimi’ne girdi. 2012’de ise İlçe Başkanı oldu. 2014 Seçimlerinde MHP’den Hendek Belediye Başkanlığına aday gösterildi. Ardından İlçe Başkanlığı görevine döndü. 31 Mart 2019 seçimlerinde Hendek Belediye Başkanlığına tekrar aday olmak için istifa etti. Evli ve iki çocuk babası.

Berat Taner (İş Adamı)

1976 yılında Sapanca’da doğdu. Çalışma hayatına çocuk yaşlarda başladı ve halen çeşitli iş kollarında ticaret yapıyor. Sapanca Ülkü Ocakları’nda ve Milliyetçi Hareket Partisi Sapanca İlçe Teşkilatı’nda yönetim kademelerinde görev aldı. 2013 yılında MHP Sapanca İlçe Başkanı oldu. 5 yılı aşkın süredir İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü. 31 Mart 2019 seçimlerinde Sapanca Belediye Başkan Aday Adayı olmak için görevinden istifa etti.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x