MHP’li Akar: Acımız çok büyük

#ferizlide.com: MHP’li Akar: Acımız çok büyük, nefretimiz de bir o kadar derin

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, İdlip’den yeni saldırı ve şehit haberlerinin gelmesi üzerine, “Gün, bu acıları yaşatanlardan hesap sormak için gerekli tahkimatı yapma günüdür” dedi

MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda şu ifadelere yer verdi:

Mübarek Regaip Kandili’ni idrak ettiğimiz, tüm maneviyatımızla Yaradan’a sığındığımız 27 Şubat gecesinde, Peygamber Ocağı şanlı ordumuza karşı düzenlenen hain saldırı haberinin gelişi millet olarak bizleri derinden üzmüştü. Endişeli bekleyişimiz ve bu esnada oluşan bilgi kirliliği çok geçmeden resmi kanallar vasıtasıyla yapılan açıklamalarla netleşmiş ve Suriye’nin İdlib bölgesinde konuşlu bulunan Mehmetçiğimizin, dost bildiğimiz gafillerin nezaretinde hava unsurlarıyla saldırıya uğradığı bilgisi içimize kor gibi düşen ateşi kurşun gibi ağırlaştırmaya yetmişti. Saatler ilerledikçe şehadete eren vatan evlatlarının sayısı artmış ve neticede ilk saldırıda 33 askerimizin Hz. Peygamber Efendimize komşu olmak üzere ahirete intikal ettiklerini öğrenmiş olduk.

MİLLİ-EGEMENLİK HAKLARIMIZ

Acımız çok büyük, nefretimiz ise onu aratmayacak kadar derindir. Daha acımızı dindirmeye fırsat bile bulamadan bölgeden gelen yeni saldırı haberleri ile şehit sayımızın 36 olduğu bilgisi, bizlere günün acıyı yaşama günü değil bu acıları yaşatanlardan hesabı sormak için gerekli tahkimatı yapma günü olduğu gerçeğini gösterdi. Bu saate kadar siyaset kurumundan gelen olumlu söylemler, bize bu acıları yaşatan gafillerin bu sefer içimizde uzantı bulamayacağını, milli menfaatlerimiz korunması ve egemenlik haklarımız temini için birlik halinde olunma erdemine ulaştığımızı göstermesi açısından önemlidir.

HAİN YAPILAR BOŞ DURMUYOR

Bir diğer önemli husus ise Türk devletinin dört cephede verdiği mücadelenin meşru ve haklı bir mücadele olduğunun iyi anlaşılabilmesidir. Zira hain yapılar cephe gerisinde propaganda faaliyeti yürüterek, tarihi sorumluluk ve güncel gereklilikler çerçevesinde Türk devletinin takındığı tavrın meşruiyetini sorgulatmak isteyecek, emeline ulaşırsa da Türk milletinin devletine olan desteğini kesme gayretinde olacaktır.

ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

İslam ahlak ve faziletini Türklük gurur ve şuuruyla yaşayan her bir vatandaşımız iyi bilmelidir ki; Türk devleti bu dönem, hiçbir dönemde görmediği kadar siyaseten yalnız bırakılmış ve askeri anlamda da sıkıştırılmıştır. Yalnızlığımız muhatap devletlerin egemenlik haklarımız üzerindeki emellerinden, sıkışmışlığımız ise çok taraflı ve çok boyutlu saldırıların varlığından ötürü olup, bu zor dönemde takınılan tavırda; Sadece ama sadece Türk devletinin bekası, Türk milletinin refah ve selameti içindir.

“NE İŞİMİZ VAR ORADA?” DİYEN!

Türk devleti kendisine dönük tehdidi fark ettiğinde, kendisine sığınmış insanlardan medet ummaksızın, milletinden aldığı destekle ordusunu tehdidi bertaraf etmek için kullanacaktır ve kullanmaktadır. Hala Suriyeli sığınmacılar üzerinden bir sorgulamaya gidip, “Türk askerinin ne işi var orada” sorusunu sordurarak ve Rusya, ABD, Çin, Fransa, Almanya gibi sömürgeci ülkeleri de göz ardı ederek, içinde bulunduğumuz siyasi, askeri ve ekonomik sıkıntılardan kurtulacağımız sonucuna varılmak isteniyorsa, bunu yapan gaflet ve delalet çukuruna düşmüş, hain yapıların değirmenine su taşıdığının farkında olmayan kayıp kardeşimizdir. Bizler ecdadın bize miras bıraktığı kutsal vatan toprağını ve mensubu olduğumuz, İslam’ın son ordusuna sahip Türk milletinin bir ferdi olarak kayıp kardeşlerimizi de saflarımıza katacağız. Şehitlerimizin inanmışlığıyla birlik ve beraberliğimizi temin ederek Türk varlığını korumaya devam edeceğiz.

ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ

Bu vesileyle son yaşadığımız acı üzerine verdiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere varlığını Türk varlığına adamış ve bu cennet yurdu bize vatan yapmış tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Kahraman gazilerimize ve son yaşadığımız olayda gazi kalarak yüreğimize su serpen Karasulu hemşehrimiz Uzman Çavuş Yusuf Levent Kara kardeşimize hayırlı ömürler geçirmelerini rabbimden niyaz ediyorum.

#ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu