MHP’den kan bağışı çağrısı

#ferizlide.com: MHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül ile MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Kızılay’a kan bağışı çağrısında bulundular.

Kızılay’ın kan stoklarında azalmaya dikkat çeken Bülbül ve Akar, sosyal medyadan yaptıkları ortak paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde vermiş olduğumuz salgın mücadelesine hasta vatandaşlarımızın yanında olarak katkımızı arttırabiliriz.

Şu anda gerek koronavirüs sebebiyle gerekse diğer hastalıklardan ötürü hastanelerimizde tedavi altında olan hastalarımızın kan ihtiyacı devam etmekte olup bu zor dönemde ihtiyacı karışlayacak stoklardaki azalma hali bir hayli artmış durumdadır.

Kan ihtiyacı duyan hastalarımız için yapacağımız bağışlarımızla, gerekli hijyen kurallarına uymak ve sosyal mesafeyi korumak suretiyle salgınla mücadeleye verdiğimiz desteği taçlandırabiliriz.

Kan bağış noktasında ayıracağın 15 dakika bir başkasının ömrü olsun. İyi ki varsın #KanDostum Size en yakın kan bağışı noktası için; https://www.kanver.org/KanHizmetleri/KanBagisiNoktalari/

Öte yandan, Kızılay yetkililerinden alınan bilgiye göre, kan bağışında bulunacak vatandaşlar için, koronavirüs salgınıyla alakalı tüm hijyenik koşulların sağlanacağı, sosyal mesafe kurallarına uygun biçimde kan bağışında bulunabilecekleri bildirildi.

#ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu