MHP’den ‘Barış Pınarı’ teklifi…

#ferizlide.com: MHP, Adapazarı Belediye Meclisi'ne şehir merkezinde çeşmeler yapılmasını teklif etti. MHP'liler Uzunçarşı girişi için önerdikleri ilk çeşmeye de 'Barış Pınarı Harekatı'na atıfta bulunarak 'Barış Pınarı' isminin verilmesini istedi.

Adapazarı Belediyesi Meclisinin Kasım ayı olağan toplantısı yapıldı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Meclis grubu, şehir merkezinde çeşitli yerlere çeşmeler yapılmasını teklif etti. Toplantıda söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Grup başkanvekili Erbay Kayatürk söz alarak şunları ifade etti: 

“Bilindiği gibi şehrimizde su çeşmeden içilebilmektedir. Özellikle SASKİ’nin periyodik olarak yaptırdığı testlerin neticelerini paylaşıp kamuoyuna bu çağrıyı sıklıkla yaptığını görmekteyiz. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak şehrimizde çeşmeden akan ve içilebilir olan bu suyun şehrimizde halkımıza ücretsiz olarak ikram edilebilmesi adına, şehir merkezinde yaya geçişinin yoğun olduğu noktalarda çeşmeler yapılmasını, belediyemiz ve ilgili kurumlardan talep ediyoruz. Sokakta koşturup susayan çocukların, sıcakta terleyip bunalan yaşlıların, yüzüme bir su serpeyim diyen yetişkinlerin herhangi bir ücret ödemeden gidip su içebilecekleri çeşmelerin yapılması şehrimize hem güzellik hem de bereket katacaktır. Şu an birkaç noktada olan ancak yetersiz olan çeşmelerin sayısını artırmak Selçuklu’dan Osmanlı’dan kalma bir mirasında yaşatılmasını sağlayarak milli kültürümüzün devamına da katkı sağlayacaktır. Yapılacak olan bu çeşmelerin ilkinin Uzun Çarşı geçiş istikametine yapılmasını ve adını Cumhurbaşkanımızın Suriye sınırımızı güvenlik altına almak için başlattığı harekatın şehir merkezimizde ölümsüzleştirilmesi adına Barış Pınarı olarak isimlendirilerek yapılmasını meclisimize teklif ediyoruz.”

Teklif değerlendirilmek üzere belediye başkanlığına yazılı olarak sunuldu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu