MHP’de hareketli günler

#ferizlide.com

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ile Taraklı’da seçim çalışmalarına katıldı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu, MHP İlçe Başkanı Halim Cingöz, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkahraman, MHP Taraklı Belediye Başkan Adayı İbrahim Pilavcı, Hisar Konağı’nda bir araya geldi.

MHP Taraklı İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği kahvaltı programının ardından, Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın ve Grup Başkanvekili Levent Bülbül, esnaf ziyaretinde bulunarak, Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Pilavcı’ya destek istediler. Ziyaretlere mevcut Belediye Başkanı Tacettin Özkahraman’da eşlik etti. MHP heyeti, daha sonra Termal Tesisler ve yapımı devam eden Paşalar Konakları Termal Tesislerini de gezerek yetkililerden bilgi aldı.

İL TEŞKİLATINDA PARTİLİLERLE SOHBET ETTİ

Taraklı programının ardından MHP Sakarya İl Teşkilatına geçen Aydın, bir süre partililerle sohbet etti. Belediye Meclis Üyesi adaylarıyla da yakından ilgilenen ve tanışan Aydın, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından il teşkilatından ayrılarak, Erzurumlular Derneği’ne hareket etti.

ERZURUMLU HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU

Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, Erzurumlular Derneğini de ziyaret ederek, Sakarya’da yaşayan hemşehrileriyle buluştu. Burada konuşan Aydın, “Rızkının peşinde koşan ve Erzurum’un şanını, şerefini, duruşunu, maneviyatını burada temsil ettiğiniz için hepinize en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Sözü Cumhur İttifakı’na getiren Aydın şunları söyledi:

“Biz şimdi bir Cumhur İttifakı şeklinde yola çıktık. Niye, şartlar çünkü 15 Temmuz’da bizi buna zorladı, dediler ki; Su uyur düşman uyumaz, kendinize gelin. Her şey siyaset değil, ticaret değil, önce vatan, önce bağımsızlık, önce istiklal. Allah korusun o gece istiklalimize kast edilseydi eğer, inanın bugün burada bir araya gelemezdik. Per perişan olmuştuk. Suriye gibi A cephesi, B cephesi, C cephesi şeklinde kardeşler bir birine hasım olacaktı, düşman olacaktı. Rabbimin inayeti ile sizlerin kararlılığıyla, bizim kararlılığımızla o gün o sokağa çıkılmasaydı, o dik duruş olmasaydı, bugün Allah korusun bu birliktelik olmazdı. O gün bir kavli karar verdik ve dedik ki, bizim asgari müştereklerimiz bellidir. Önce istiklal olsun, siyaset istiklalsiz olmaz.  İstiklal olmayan bir yerde ar, namus, şeref, haysiyet, din, kitap hiçbir şey olmaz. Var mı, Suriye’de, Irak’ta var mı, cami cemaati mi var? Yok. 85 bin tane bebeğin nereye gittiği bile belli değil. Yani bebek ticaretine varana kadar. Milyonlarca insan evinden, yuvasından edildi. Biz, necip millet onların 4 milyonunu aldı, bağrına bastı ve misafir etti. Peki, bizim başımıza gelseydi, aklınıza bir yer geliyor mu gideceğiniz, sığınacağınız? Bizim gideceğimiz ne ülke var, ne millet var. O zaman Sakarya’ya sahip çıkacağız, o zaman Türkiye’ye, o zaman Erzurum’a sahip çıkacağız. İşte o gece kavli kararımızı yaptık, iki siyasi parti, o gün sokağa çıkan, vatan, millet, bayrak, ezan diyen herkes siyasetini bir kenara bıraktı, 7 Ağustos’ta Yenikapı’da helalleşti, bir birine sarıldı ve orada dendi ki; Önce bu ülkenin üzerinde planları, projeleri olanlara haddini bildirelim. Önce istiklalimizi sağlam bir zemine oturtalım. Önce beka, Allah korusun. Önce vatan, bayrak, devlet ve millet. Bunların eğer emniyeti olmazsa bunların güvenliği sağlanmazsa siyasetinde bir anlamı yok, ticaretinde bir anlamı yok, çiftin çubuğun da, mesleğin de bir anlamı yok.

 

BÜLBÜL: “MEMLEKETE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ise, “Memleket zor günlerden geçiyor, sıkıntıları anlamak için önce insanın içerisinde vicdan, milli bir ruh, bir vatan sevgisi, Allah korkusu olacak. Memleketimizin içerisinde bu hassasiyetlerin Türkiye’de en fazla olduğu yerlerden bir tanesidir Erzurum. Oranın insanı bu memlekete her zaman sahip çıkmıştır. Dört elle sarılmıştır. Yaşadığımız süreçte basit bir süreç değil. İnşallah bunların üstesinden hep birlikte geleceğiz. Gündelik meseleler, şahsi sıkıntılar dolayısıyla insanların bir birinden intikam alacağı bir süreç değil. Her şeyin bir tarafa bırakılıp, memlekete sahip çıkılacağı bir süreçteyiz” diye konuştu.

SON ZİYARETİN ADRESİ ÜLKÜ OCAKLARI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ve İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ile Sakarya Ülkü Ocakları’nı da ziyaret etti. Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu ve ülkücü gençler tarafından karşılanan Aydın, burada bir süre sohbet ettikten sonra hatıra defterini imzaladı ve Sakarya’dan ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu