MHP’de Başvuru Süreci Başladı

#ferizlide.com

Milliyetçi Hareket Partisi MHP’de aday adaylığı başvuruları 15 Kasım itibariyle başladı.

31 Mart 2019da yapılacak yerel genel seçimler nedeniyle partiler adaylarını belirlemek için aday adaylığı sürecini başlatıyorlar.

Takvime göre parti içi istifalar sona ermesiyle aday adaylığı başvuru süresi başlamış bulunmakta. Kamu görevlilerinin istifa süreleri ise 1 Aralık 2018 tarihi saat 17.00’a kadar devam edecek.

Ferizli’de dün başlayan sürece henüz başvuru yapan aday adı olmadı. Kamuoyunda dillendirilen isimler Ali Tenha ve Fethi Tokaç’ın haricinde başka isim duyulmamakta. Ancak gecen hafta Adapazarı’nda yayın yapan bir internet sitesinde yayınlanan kulis habere göre İl yönetiminden bir kişinin Ferizli’den başvura bileceği yazılmıştı. Ancak ilçede en güçlü şekilde Ali Tenha ismi yer bulmakta. Tenha’nın iki dönemdir meclis üyeliği yapan ve yaptığı çalışmalarla çok ses getiren, partisini yerel ve ulusal basında gündeme getiren bir isim olarak görülüyor. Özellikle AKP ve diğer partilerin de yerelde sempatisini kazanan kişi olarak görülüyor. İlçe teşkilatının da güçlü bir şekilde arkasında durduğu, birçok yöneticinin meclis üyesi olabilmesi için istifa ettiği söyleniyor. Diğer aday adayı olmayı düşünen Kuşça muhtarı Fethi Tokaç ise AKP’den ayrılıp MHP’ ye üye olarak dikkatleri üzerine çeken bir isim. Tokaç, kendi yöresinden ses getirebilecek bir çevreye sahip olduğu konuşuluyor.

Her iki ismin de önümüzde ki hafta aday adaylığı başvurusu yapacağı tahmin ediliyor.

Başka isimlerin olup olmayacağı önümüzde ki günlerde belirecektir.

MHP bu takvime göre: “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde; Belediye Başkanı, Belediye Meclisi ve Büyükşehir belediyesi bulunan 30 il hariç İl Genel Meclisi Üyeliği aday adaylığını düşünenler için YSK’nın yayımlamış olduğu 1036 nolu karar gereği Kamu görevlilerinin 1 Aralık 2018 tarihi saat 17.00’a kadar görevden ayrılma isteğinde bulunmaları gerekmektedir”. Deniliyor.

 İl, İlçe ve Belde Teşkilatlarının Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin görevden ayrılma isteğinde bulunmaları gerektiği ise 15 Kasım 2018 saat 17’de sona ermiştir. Bundan sonraki süreçte Belediye Başkanı, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeliği adaylığı müracaatları 15 Kasım 2018 tarihinde başlayacak olup, 15 Aralık 2018 tarihinde saat 17:00’da sona erecek. Belediye Başkan aday adayları; Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına şahsen başvurarak aday adaylığı formunu dolduracaktır.

Belediye Meclisi ve Büyükşehir belediyesi bulunan 30 il hariç, İl Genel Meclisi üyelikleri için; aday adaylığı müracaatları bağlı bulundukları İl ve İlçe Teşkilatlarınca alınacak.” İfadeleri yer alıyor.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x