MHP İlçe Başkanı Dikbaş’ın ihraç kararı açıklaması

#ferizlide.com: Milliyetçi Hareket Partisi Ferizli İlçe Başkanı Veysel Dikbaş dün basına yansıyan meclis üyesi Zeki Karadeniz’in ihraç kararıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

MHP Ferizli İlçe Başkanı Dikbaş’ın açıklaması şöyle:  

“31 Mart 2019 yılında yapılan Mahalli yerel seçimlere AKP – MHP ‘Cumhur İttifakı’ adı altında, CHP – İP ‘Millet İttifakı’ adı altında seçimlere katılmıştır. Bu seçimlere MHP Belediye meclis üyeleri sıralamasına 2, 4, 9, 11 ve 13. sıralardan katılmıştır. 11. ve 13. sıradan seçime giren arkadaşlar seçilememiş, bu vesile ile MHP 3 Meclis üyesi ile Meclise girmeyi hak kazanmıştır.

2020 Yılının Ocak ayında yapılan ilk meclis toplantısında denetim komisyonuna üye seçimi yapılacağından dolayı, mecliste grubu bulunan AKP-3, MHP-1, İYİ parti 1 olmak üzere 5 üye gizli oylama ile seçilecek olmasına rağmen; Grup kararı ile MHP’nin adayının Mustafa Yayla olarak belirlenmiş olması ve gizli oylama da, Cumhur ittifakına aykırı olarak; MHP Grup Başkan Vekili Abdullah Kaşkaş’ın, Mustafa Yaylay’ı aday olarak açıklamış olmasını dikkate almayan Belediye Başkanı ve AKP meclis üyelerinin oyları ile partimizin meclis üyesi Zekeriya Karadeniz MHP’den denetim komisyonuna, hiç aday gösterilmediği halde seçilmiştir.

Grup Başkan Vekilimiz Abdullah Kaşkaş aracılığı ile iki kez itiraz etmemize rağmen, itirazımız dikkate alınmamış ve Zekeriya Karadeniz’e görevi iade etmesini söylediğimiz halde, istifa etmemiştir.

MHP’nin oyları ile meclis üyesi seçilmiş, ancak parti tüzüğüne aykırı hareket eden Zekeriya Karadeniz MHP Sakarya İl disiplin kuruluna sevk edilmiş, disiplin kurulunun kararı ile MHP den ihraç edilmiştir.

Bu günden itibaren sayın Zekeriya Karadeniz’in Milliyetçi Hareket Partisi ile hiç bir irtibatı kalmamıştır.

Bu durumu; Kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

3 Yorum

  1. Tebrikler ilçe ve il başkanı iyi olmuş herkes haddini bilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu