MHP bayramlaştı

#ferizlide.com

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanlığı tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programı yapıldı

Ülkücüler Sakarya’da, Kurban Bayramı’nın 2. günü, MHP Milletvekili Muhammed Levent Bülbül ile 25 ve 26 dönem milletvekili Zihni Açba’nın da katıldığı bayramlaşma programında bir araya geldi.

İlgili Makaleler

ÜLKÜDAŞLIK HUKUKUMUZ

İl teşkilatında düzenlenen programda konuşan MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, “Ülkemiz farklı saldırılarla karşı karşıya. Son dönemde döviz kuru üzerinden ülkemize yaşatılmak istenen ekonomik sıkıntılar yoluyla açılan yeni cepheye, tıpkı 15 Temmuz darbe girişimi karşısında olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde mukabele edeceğiz. Tabi ki üstesinden geleceğiz. Bunu yaparken de, her şeyden önce teşkilat ve ülküdaşlık hukuku anlamında bir birimize kenetlenmek ve bir birimize karşı duyduğumuz saygı, sevgi ve hürmeti hatırlatmak ve arttırmak durumundayız. Allah ülküdaşlık hukukumuzu daim eylesin.  Aramızda her ne kadar bizi üzen, bizi yanıltan arkadaşlarımız olsa da, onları kazanma yolunda elimizden geleni yapacağız. Allah’ta onları ıslah eylesin” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI VE İRADE

Türkiye’nin önemli günlerden geçtiğini ifade eden Akar, “Ülkemiz dün askeri anlamda terbiye edilmek istendi, buna müsaade etmedik. Şu anda ekonomik anlamda terbiye edilmek, yerli ve milli olarak ifade ettiğimiz siyasi irademiz törpülenmek ve yok edilmek istenmektedir. Cumhur İttifakı’nın seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulmuş hükümetimiz uyguladığı politikalarla bu iradeyi tam manasıyla sergilemeye çalışıyor. Biz de Cumhur İttifakı’nın bir paydaşı olarak, Milliyetçi Hareket Partisi olarak kendi fikrimiz ve doğrularımız ekseninde bu iradeye ve dik duruşa ciddi manada katkı sağlıyoruz.  Şu anda özellikle Ortadoğu ve balkanlarda enerji politikaları vasıtasıyla bazı siyasi dizaynlar yaratmak isteyen Batılı, sözüm ona medeni güçler, gayri medeni ve insani harekelerle toplumları bölmek, parçalamak, yok etmek, kan dökmek eğilimindeler. Allah’ın izniyle biz buna müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

İl başkanı Akar sözlerini şöyle tamamladı:

Bayramlar kardeşliğin, paylaşmanın pekiştiği, kırgınlıkların son bulduğu günlerdir. Bu güzel günlerin, bu Kurban Bayramı’nın, teşkilatımız için, şehrimiz için, ülkemiz  ve Türk İslam alemi için kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını diliyorum.

“BU SALDIRI DA TERS TEPECEK”

MHP Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül ise konuşmasında, “Milletimizin milli seferberlik ruhuyla bir araya geldiği, sıkıntıları hep birlikte göğüslediği ve kavli karar ettiği ve bunu bütün dünyaya sergilediği günler olur. Bu noktada milletimizin mayası buna müsait. Aynı 15 Temmuz’da olduğu gibi hiçbir siyasi görüşe, dine ve mezhebe bakmaksızın, Türk toplumunun tamamının bir araya gelerek, kenetlenerek uluslararası odaklara cevap verdiği o günün devamında şu an ekonomik olarak karşılaştığımız saldırılar, İnşallah aynı şekilde milletin sinesinden ters tepecek ve geri dönecektir. Biz bu noktada kararlıyız” vurgusu yaptı.

 

TİCARET ERBABI DESTEKLENMELİ

“Bu zor dönemde milletimizin gösterdiği fedakarlık ve irade karşılıksız kalmamalı” diyen Bülbül şöyle devam etti:

“Toplumumuzun ‘Gerekirse çarık giyeriz’, gerekirse Sayın Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi ‘Ekmek yeriz soğan yeriz, kuru ekmeğe talim ederiz. Bu işlerin üstesinden geliriz’ dediği bir inanca sahiptir milletimiz. Devletimiz de İnşallah, bu şekilde fedakarca meseleye bakan bu milletimizin, ticaret sahasında faaliyet gösteren, ticaret erbabının ihtiyaçlarını, mağduriyetlerini gözeterek, onların toplumun şu an itibariyle ihtiyaç duyduğu dinamizmi sağlaması, muhafaza etmesi ve toplumun ayakta kalabilmesi için ne kadar önemli olduklarını görerek, istihdamda her hangi bir sıkıntıya yol açmadan, işsizliği arttırmadan, ticari yapıların, kobilerin ayakta kalabileceği tedbirleri, reçeteleri uygulamaya koyarak, bu süreci en az hasarla ve en güzel şekilde atlatırız. Eğer bunu bu şekilde atlatabilirsek, yine dünyaya çok önemli bir mesaj vermiş oluruz.

EMPERYALİST GÜÇLERİN OYUNU

Toplumların dönüşümünü temin etmek için bu emperyalist güçlerin uyguladıkları metotlardan bir tanesidir bu. Ekonomik kriz, siyasi kriz, darbe. Bunlarla iç dinamiklerle oynayıp yönetimleri değiştirme ya da devşirme yoluna giden bu yapılar, Türkiye’de bir daha hiçbir şekilde nefes alıp fırsat elde edemeyecekler. Türk Milleti tavrını duruşunu ortaya koymuştur. Bu noktada Milliyetçi Hareket Partililer olarak Türk Milleti’nin milli bağımsızlık yolunda göstermiş olduğu bütün çabalara, devletimizin milli bir anlayışla yeniden inşa edilmesi konusunda ve yeni bir idari yapılanmaya doğru gidilen bu süreçte elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz.”

FINDIKÇIMIZA BAYRAM OLSUN

Fındık konusuna da değinen Bülbül, “Bayram bayramdır ama şuan Sakarya’da çiftçi, özellikle de fındık üreticisi hasadını toplamakla meşgul. İnşallah fındık çiftçimize de bayram ettirecek nitelikte onları rahatlatacak, rahat nefes aldıracak, özellikle bu sıkıntılı günlerde onların birikmiş problemlerine deva olacak şekilde bir fiyatlandırma ortaya çıkar ve bununla birlikte Sakaryamızı çok yakından ilgilendiren, bu meselede de önemli bir mesafe kat etmiş oluruz diyorum. Yine Eylül’de mısır fiyatları açıklanacak. Mısırda oluşacak fiyatlandırmalar ve tüm tarım ürünlerinde de toplumumuza İnşallah rahat nefes aldırırız. Zor günlerden geçiyoruz ve el birliğiyle atlatabiliriz” dedi.

MHP 25 ve 26. Dönem Milletvekili Zihni Açba’da partilileri selamlayarak bayramlarını kutladı. İl Teşkilatı, İlçe Başkanları, Kadın Kolları ve Ülkü Ocakları’ndan yoğun katılımın gözlendiği bayramlaşma programı davetlilere sunulan çeşitli ikramlarla sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu