Mehmet Okuyan konferansı Kur’an-la doyurdu

#ferizlide.com

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Profesörü tefsirci Mehmet Okuyan İlim ve Hikmet Vakfınca davet edildiği Sakarya Serdivan belediyesi konferans salonunda dinleyicilerini kurana doyurdu.

İki saati aşkın bir süre yaptığı ‘Kur’an-dan hayata’ başlıklı konuşmasında salona sığmayan kalabalıklar kıpırdamadan, pür dikkat ayakta dinlediler.

Selamın önemini anlatan açıklamalarıyla konuşmasına başlayan Okuyan, faizin nasıl ve niye haram olduğunu kesin ayetlerle vurgulayarak anlattı.

Sabır konusunda okuduğu ayetlerle dile getirerek önemli bir tanımla getiren okuyan, “sabır zannedildiği gibi her türlü zillet ve meskenete boyun bükerek hakkına rıza gösterip her halükarda sıkıntılara eyvallah demek değildir. Sabır, davasında kararlı olmak demektir. Sabır, davasında dirençli olmak demektir. Sabır, davasında istikrarlı olmak demektir. Sabır, rüzgarına göre değişmeyip; her nereden eserse essin davasına sımsıkı yapışmak demektir. Sabır, makam, mevki ve tehdide aldırış etmeden Allah’ın kelimesini en yüce tutmak demektir. Kısaca sabır ve salat dik duruştur” diye anlatması salondaki kalabalıkların adeta nefes almadan pür dikkat dinlemelerine ve hayretlerine sebep oldu.

Hocanın kürsüsüne yaklaşıp fotoğrafını çekmek içine çalışırken dikkati bozulunca bana: “abi ben oradan başka mı görünüyorum, ben aynı benim” latifesini yaparak salonda gülüşmelere sebep oldu. “İnsanları gözünüzde fazla büyütmeyin insandır hata yapabilir deyip geçin. Etten kemikteniz fazla abartmaya gerek yok” deme tevazusunda bulundu.

Dinleyicilerini Kur’an-a doyuran Mehmet Okuyan Sakarya’dan ayrılarak İstanbul’a yarın ki programlarını gerçekleştirmek üzere gitti.

Ferizli haber mustafa üstübi

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Ferizlide
Ferizlide
2 yıl önce

Neden şimdi haberimiz oluyor. Konferans yapıldıktan sonra mı söylenir. Mehmet okuyanı kaçırdık

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x