Meclis 11 işyerinin Yeşilay’a tahsis etmişti

#ferizlide.com

Büyükşehir Belediyesi Aralık Meclisinde 11 işyerinin Yeşilay’a tahsis edilmesinin ardından duydukları memnuniyeti dile getiren Fatih Kıcır, “Bağımlılıklarla mücadelede sadece Yeşilay’ın ve bağımlı bireylerin mücadelesi çok yeterli değil. Bir şehirden bahsediyoruz. Tüm dinamikleriyle bağımlıkla mücadele ederse bir anlam ve ifade net bir şekilde söylenmiş olur. Sakarya alnının akıyla bu işten başarıyla çıktı ve bir mekânı Yeşilay’a kazandırdı. Başkanımız Zeki Toçoğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Meclis Toplantısında Camili’de yer alan iş merkezinden 11 adet iş yerinin Yeşilay Danışmanlık Merkezi’ne tahsis edilmesinin ardından Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır, Başkan Zeki Toçoğlu’na teşekkür etti.

YEDAM artık hizmette

11 İşyerinin Yeşilay’a tahsis edilmesinden duyduğu mutluluğu belirterek konuşmalarına başlayan Kıcır, “Yeşilay, önceleri rehabilitasyon hizmeti vermeyen bir kurumdu. Bağımlıların rehabilite edilme sürecinden kaçamıyorsunuz. Bir tüzük değişikliğiyle artık Yeşilay rehabilitasyon hizmeti vermeye başladı ve buna ‘Yeşilay Danışma Merkezi’ adı verildi. Genel merkez 10 ilde YEDAM’ın açılmasını istedi. Cumhurbaşkanımız da bu konuda açıklamalarda bulundu ve bu kurumların açılmasını dile getirdi. Birçok kurumla yazıştık bir yer ihtiyacımız olduğunu dile getirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’nu ziyaret ettik. Kendisi bizi her konuda destekleyeceklerini söyledi. Aralık Meclis Toplantısında 11 işyeri Yeşilay Danışma Merkezi’ne tahsis edildi. Bunun mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Bu sürecin hızlı ilerlemesinde katkısı olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Sakarya alnının akıyla bu işi başardı

Kıcır, “Bağımlılıklarla mücadelede sadece Yeşilay’ın ve bağımlı bireylerin mücadelesi çok yeterli değil. Bir şehirden bahsediyoruz. Tüm dinamikleriyle, bürokrasisiyle, siyasetiyle, şehrin ileri gelenleriyle ve herkes ile bağımlıkla mücadele ederse bir anlam ve ifade net bir şekilde söylenmiş olur. Başarı ancak bu şekilde gelir. Sakarya alnının akıyla bu işten başarıyla çıktı ve bir mekânı Yeşilay’a kazandırdı.”

3 bine yakın gönüllü üye

“Yeşilay birçok bağımlılıkla mücadele ediyor. 3 bine yakın gönüllü üyesiyle bağımlılıklara karşı mücadele veriyoruz. Bu rakam resmi bir rakamdır. Yeşilay tarihi çok eskiye dayanan bir kurumdur 1919’lu yıllarda başlayan ve o günden bugüne edindiği tecrübe ile bağımlılıklarla mücadelede lider olma özelliğini taşımaktadır. Güçlü bir genel merkezle birlikte bizlerde Sakarya’da bağımlılıklarla mücadeleye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x