Matur, miniklere gazeteciliği anlattı

#ferizlide.com

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sezai Matur, YÖNDER Anaokulu öğrencilerine gazetecilik mesleğini anlattı

Keyifli bir meslek

YÖNDER Anaokulu öğrencileriyle bir araya gelen SGC Başkanı ve TGF Genel Başkan Yardımcısı Sezai Matur, gazetecilik mesleğini tanıtırken “ Çok zor ancak bir o kadar keyifli bir meslek. Tekrar dünyaya gelsem yeniden seçeceğim bir meslek” şeklinde konuştu. Matur “Gazeteciler, çevrenizde olan olayları habere dönüştürerek gazetelerde, televizyonlarda, radyolarda, dergilerde ve internette sizlere duyururlar” dedi.

Çiçek verdi

Öğrencilerin gazetelerin nasıl yayına hazırlandığıyla ilgili soruları da cevaplandıran Matur öğrencilere Sakarya’nın yerel gazetelerini dağıtarak gazeteleri tanımasını istedi. Öğrencilere haber, köşe yazısı, ilan gibi gazete içerikleri hakkında da bilgi veren Matur daha sonra öğrenciler ve öğretmenleriyle birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdi. Okul Kurucu Temsilcisi Asude Eyle Akçay da SGC Başkanı Matur’a çiçek takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu