Mantar gibi her caddede bitiyorlar

#ferizlide.com: mustafa üstübi: Ferizli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahattin Paşalı,

İlçemizde açılan Ulusal Marketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Birbirlerine yakın mesafelerde ve ilçenin merkezi güzergahlarında açılan hatta mahallelerimizde de açılmaya başlayan bu ulusal marketler her meslekteki esnaflarımızı her geçen gün biraz daha maddi anlamda zarara sokmakta ve esnaflarımızı kepenk kapatma noktasına getirmektedir. Gerekli makam ve yöneticiler, ulusal marketlerin ilçemizde çoğalmasına engel olmazsa ne yazık ki ilerleyen günlerde ilçemizde ne yerli esnaf kalacak ne de emanetlerimizi teslim edeceğimiz birileri kalacak dedi.

Paşalı; İlçe nüfusunun yoğunluğuna göre büyük market açma ruhsat izni verilmeli. Ulusal ve uluslararası marketlerin ilçelere şube açma sayısına sınırlandırma getirilmeli. Büyük marketlerin açılabileceği işletmeler için standart imar planlaması ve standart proje şartı getirilmeli. BELEDİYELER STANDART İMAR ve PROJELERE UYMAYAN BÜYÜK MARKET ŞUBELERİNE İZİN VERMEMELİ. OTOPARKI OLMAYAN, YANGIN TAHLİYE ÇIKIŞLARI BULUNMAYAN, DEPO GİRİŞ VE ÇIKIŞI YAPILMAYAN MARKETLERE İZİN VERİLMEMELİ derken, aynı zamanda o sokağın, o caddenin trafik akışını da bozmaya haklarının olmadığını; Ulusal marketlerin açılışına onay ve ruhsat veren kurum ve kuruluşların bu konuda yeniden düzenleme yapmalıdır. Büyük bir market şubesine ürün indirilirken, cadde ve sokakların trafiğini durdurmak da hiç kimsenin hakkı değildir dedi.

Abone Olun
Bildir
guest
8 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
ALİ
ALİ
2 ay önce

BÜYÜK MARKETLER İLÇEMİZİN KAZANCINI ALIP GÖTÜRÜYOR BUNA NE ZAMAN DUR DENECEK KİM DUR DİYECEK ÇOK MERAK EDİYORUM. BİR İLÇEDE BİR MARKETİN BİR ŞÜBEDEN FAZLA AÇMA İMKANI OLMAMASI GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM . AYRICA BU DURUMU DİLE GGETİREN BAŞKANIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Vatandaş
Vatandaş
2 ay önce

Ben sizin gibi düşünmüyorum.hele ki ferizli esnafiyla onlari kiyaslamiyorum bile..Aradigimiz herşeyi büyük marketler de bulabiliyoruz..zorunlu hissediyorlar belki ama güler yüzlü karşılıyorlar.Esnafinizdan birine para bozdurmak istesen bozuk yok der,illaki alisveris yapacaksin yediğin suratta cabası..vs vs..eğitimlerinize insan iliskileri ve iletisimi de eklerseniz olur bu iş..understand me?

Veysel Dikbaş
Veysel Dikbaş
2 ay önce
Yanıtla  Vatandaş

İdimsiz yorumlar dikkate alınmamalıdır. Korkan adam yorum yapmasın.

Vatandaş
Vatandaş
2 ay önce
Yanıtla  Veysel Dikbaş

Bey amca sizlerle yüz göz olmamak için ismimi yazma gereği duymuyorum..Yoksa korku bana çook uzak..yanlış kisiye yorum yapmışsın. Ayrica soylediklerim doğru olan şeyler.parayi sokaktan toplamıyoruz biz, paramizla rezil olalim..Müşteri memnuniyetinin olmadigi yerde alisveris neden olsun ki..Bikere şunu kabullenin, esnaf da birlik yok beraberlik yok. 1-2 kişinin konusmasiyla çözülmez bu tür problemler.şöyle bi düşünün bu devlete bir sürü vergi ödüyorlar, kira vergisi cevre temizlik vergisi tabela vergisi o vergisi bu vergisi hepsi ayni dertten muzdarip.neden ayaklanmiyorlar neden susuyorlar.

Ahmet durmuş
Ahmet durmuş
2 ay önce

Halk ne yapsın bu marketler olmasa. Bakkala gidiyorsun 1buçuk litre su 2tl markette 1tl varın gerisini siz düşünün

....
....
2 ay önce

Hep aynı konuşmalar kimse önüne geçmiyor herkes farkında esnaf bitti biticek biz kapatmadan sesimizi gerek belediye olsun gerek cimer olsun sesimizi duyurduk kimse hareketlenmedi sonucunda dükkanımızı kapattık arkamızdan digerleri de gelicek esnaf diye birsey kalmıcak. Hala zaman varken konusmaları nete degil gerekli yerlere basvurun

A.S.
A.S.
2 ay önce

Maalesefki Buna Artık Kimsenin Gücü Yetmeyeceğini Bilsekte !!

Dile Getirip Esnafın Derdiyle Dertlendiginiz İçin
Teşekkür Ederim Başkanım

Veysel Dikbaş
Veysel Dikbaş
2 ay önce

Tek çare, ilçe merkezinin dışına çıkarmak. Sakarya köprüsünün Ferizli tarafı, büyük market ve işletmeler için uygun bir yerdir. Küçük esnafın ayakta kalması, yerel yöneticilerin elindedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
8
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x