Sakarya’da LASTİK-İş Genel Başkanı Öldürüldü

#ferizlide.com Genel Başkan Karacan Kendi Silahıyla Vuruldu

LASTİK-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, Sakarya’nın Arifiye ilçesinde bulunan lastik fabrikasına ziyarete gittiği sırada silahlı saldırıya uğradı.

Abdullah Karacan ile birlikte ismi öğrenilemeyen bir kişi yaralandı.

İlgili Makaleler

 Hastaneye kaldırılan Karacan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Öte yandan saldırgan Sedat U. Ticari bir taksi ile kaçmaya çalışırken polis ekipleri tarafından yolu kesilerek yakalandı.

Sedat U., sorgulanmak üzere İl Emniyet Müdürlü Asayiş Şube müdürlüğü Cinayet Bürosu Amirliğine götürüldü.

KENDİ TABANCASIYLA VURDU
Silahlı saldırının Adapazarı GoodYear çalışanı S. U. tarafından iş yeri temsilciliğinde meydana geldiği öğrenildi.

Karacan ile saldırgan S.U. arasında geçmişten gelen anlaşmazlık ve son olarak S.U.’nun çalıştığı bölümün değiştirilmesi üzerine gerilim arttı.

Edinilen bilgilere göre Lastik-İş Sakarya Şube Başkanı Mustafa Sipahi ile fabrika çalışanı Osman B. temsilcilik odasında S.U’yu görüşmeye başladı. Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın fabrika ziyaretinde olması sebebiyle kendisi de temsilcilik odasındaydı. S.U bölümünün değiştirilmesine tepki gösterince sendika temsilcileri ile tartışmaya başladı. Tartışmaya dahil olan Karacan’ın ruhsatlı tabancasını masanın üstüne bırakmasıyla ortam iyice ısındı. Çalıştığı bölüm değiştirilen S.U, masanın üzerinde ki tabancayı alıp Lastik-İş Sendikası genel Başkanı Abdullah Karacan’ı başından, Sakarya Şube Başkanı Mustafa Sipahi’yi ayağından içeride bulunan fabrika çalışanı Osman B’yi ise göğsünden vurdu.

Başından vurulan Sendika genel Başkanı Abdullah Karacan ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Diğer yaralılar Osman B ile Sakarya Şube Başkanı Mustafa Sipahi’nin ise hayati tehlikelerinin olmadığı bilgisine ulaşıldı. Yaralılar Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu