Kurban dönemi için tüm hazırlıklarını tamamladı

#ferizlide.com: Kurban dönemi için STB Canlı Hayvan Borsası tüm hazırlıklarını tamamladı.

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı yaklaşan kurban bayramı nedeniyle ilimizde hayvan hareketliliğinin arttığını belirterek, vatandaşlarımıza daha iyi alışveriş ortamı sunmak için STB Canlı Hayvan borsasının tüm hazırlıkları tamamlandığını söyledi.

Başkan Sarı “Canlı hayvan borsamızda büyükbaş ve küçükbaş padokların kiralama dönemi, 16 Temmuz 2019 tarihinde başlayarak bayramın son günü olan 14 Ağustos’a kadar devam edecektir. Bu dönem için büyükbaş padok kirası 2100 TL, küçükbaş padok kirası 1500 TL olarak belirlenmiştir. İlgilenen vatandaşlarımız 1 Temmuz itibariyle borsamıza bir dilekçe ile başvurarak padok kiralama hizmetinden faydalanabilirler” dedi.

Adem Sarı kurbanın insan sağlığı, hayvan sağlığı, çevre, ekonomik ve hijyen boyutu bulunduğunu belirterek, “Veteriner hekim kontrolü dışında sevki yapılan, satışa sunulan hayvanlar, hayvan hastalıklarının yayılma riskini arttırmaktadır. Vatandaşlarımız aldıkları kurbanlıklarda sıkıntı yaşamamaları için ruhsatlı hayvan pazarlarını tercih etmeleri gerekmektedir. Sakarya Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarında tüm işlemlerin resmi ve kontrol altında olması kurbanlık alacaklar için güvenli bir alışveriş ortamı sağlamaktadır. Birçok satıcının olması fiyat konusunda vatandaşlarımızın aldanmasını engellemektedir”. dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu