Köylüden örnek davranış

#ferizlide.com

Paralı köyü halkından “Temiz çevre, Temiz köy” adıyla örnek çalışma.

Karasu Paralı Köyü Dernek sayfasında yazılan açıklamaya şöyle:

Derneğimiz danışma kurulu üyesi ve Paralı köyümüzün Muhtarı Özcan Albayrak’n ilk icraatını köy halkıyla birlikte katılımcı bir anlayışla hayata geçirdi.

Daha önce duyurusunu yaptığı köy muhtarı Özcan Albayrak yaptığı açıklamada;

Derelerimizi, Akarsularımızı, Ormanlarımızı, meralarımızı ve köy halkının ortak kullanım alanı olan tüm bölgelerimizin temizliği ve temiz tutulması Köy tüzel kişiliği olan muhtarlığımızın ve köy halkımızın önceliklilerinden olduğuna inanıyorum.

Bu inancımızın gereği olarak bu gün burada, Paralı köyümüzde Temiz çevre temiz köy anlayışıyla temizlik seferberliği başlattık.

Bu farkındalık yaratmayı amaçladığımız çalışmalara, Paralı köyümüz halkı ve çevre duyarlılığı taşıyan insanlar gönüllü katılım sağladılar.

Bu anlamlı, doğa ve gelecek için hayati değerde olan etkinlikleri köyümüzde sürekli kılmayı amaçlamaktayız. Muhtarlık olarak halkımızın katılımıyla yaptığımız çalışmaların diğer köylerimize de yayılmasını umuyoruz. Dedi.

Paralı köyünde Yapılan “temiz çevre temiz köy” etkinliğinde; mezarlıklar, sokaklar, ırmaklar, dere kenarları, orman kıyıları, köy meydanı gibi gündelik ve mevsimlik kullanılan alanların temizliği yapıldı.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x