Koronavirüs ve Horoz Dövüşü

#ferizlide.com: Jandarma ekipleri, horoz dövüştürenlere baskın yaptı. 44 yaralı horoza el konulurken, bu cezalar kesildi

Cuma günü saat 18.00 sıralarında Adapazarı Budaklar Kavaklıorman Mahallesinde Horoz Dövüşü yapıldığı ihbarının alınması üzerine, Jandarma Asayiş Timleri olayın olacağı mekâna baskın yaptı.

İkametin sahibi ve kullanıcısı olduğunu beyan eden E.D. ve beraberindeki i.V., Ş.Ö., İ.E.H., A.Ç., Y.Ü. isimli şahısların hayvan dövüşü yapma hazırlığında oldukları ve toplu olarak bulundukları  görüldü.   Şahısların Koronavirüs (Covid-19) salgınına  karşı alınan tedbirlere aykırı hareket ettiklerinin tespit edilmesi üzerine ikametin önünde toplu olarak bulunan şahıslara ayrı ayrı olmak üzere 5326 Sayılı Kabahatler Kanunun 32. Maddesine istinaden 392 ₺, toplamda 2352 ₺ idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca İkamet adresinin bahçesinde horoz dövüşü yapılması için bulunan ring alanın olduğu görülmesi üzerine, Adapazarı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli personellere bilgi verilmiştir.  Belirtilen adrese gelen görevli veteriner hekimlerin yapmış oldukları sağlık kontrollerinde, daha önceden dövüş yaptıkları tespit edilen yaralı 44 adet horozun olduğu görülmüştür. Konu ile ilgili olarak 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun 11. Maddesi uyarınca gerekli idari işlemin yapılması maksadıyla  tutanak tanzim edilmiştir. 

İlgili Makaleler

Olay yerinde daha önceden dövüş yaptıkları görülen 44 adet horoz İlçe Tarım Personellerince Kocaeli Darıca Hayvanat Bahçesine gönderilmek üzere sahibi olan E.D. isimli şahsa Yediemin olarak teslim edilmiştir.

#ferizlide.com:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu