Koronavirüs ölümlerinde son durum

#ferizlide.com: Sakarya'da son 1 haftada koronavirüs sebebiyle ölüm yaşanmadı, vaka sayılarında ise düşüş görüldü

Sakarya, koronavirüsle mücadele konusunda örnek illerden bir tanesi oldu.

Kahraman sağlık çalışanlarının amansız mücadelesi ve vatandaşların tedbirlere uyumu sayesinde bulaşı oranları oldukça azaldı. Kovid-19 kanyaklı ölümler ve yeni vaka sayıları da özellikle son günlerde oldukça azaldı. Filyason çalışmaları ve son dönemde uygulanan sokağa çıkma yasağı tedbirleri bu konuda büyük rol oynadı.

Vaka sayısının 60’lara düştüğünü, koronadan vefat sayısının da 100 civarında olduğunu geçtiğimiz günlerde yazmıştık. Şu anda tedavisi sadece SAÜEAH’ta devam eden koronavirüs kaynaklı vefatlar neredeyse durdu. Şehirde son 1 haftada Kovid-19 sebebiyle vefat eden vatandaşın bulunmadığı belirtildi. Vaka sayılarının ise günlük 10’un altına düştüğü öğrenildi.

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü katıldığı bir canlı yayında koronavirüs vaka sayısı ve ölüm oranlarıyla ilgili bilgi verdi. Öğütlü, “Son 1 haftadır vefat eden vatandaşımız yok, yine son bir haftadır vaka sayılarımız 10 ve altında seyrediyor. Bu demek oluyor ki belli bir stabilizasyona ulaştık. Yapılan çalışmalarla birlikte bu sayıyı daha da aşağıya çekmek için uğraşıyoruz. Tedbirlere uyulması gerekiyor” dedi.
#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x