Koronavirüs (COVID-19) denetimi

#ferizlide.com: Büyükşehir Belediyesi İçişleri Bakanlığı tarafından toplu taşıma araçlarında yolcu kapasitesine yönelik çıkarılan genelgenin ardından denetimlerini sıklaştırdı.

Tedbirlere uyulması için tüm toplu taşıma şoförlerine hassasiyet çağrısında bulunulurken, yolculara da zaruri durumlar haricinde evde kalmaları gerektiği hatırlatıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından toplu taşıma araçlarında yolcu kapasitesine yönelik çıkarılan genelgenin ardından denetimlerini sıklaştırdı. Toplu taşıma araçlarında ruhsatta belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50’si kadarının kabul edileceğinin yer aldığı genelgenin ardından harekete geçen ulaşım denetim ekipleri, tedbirlere uyulması için tüm toplu taşıma şoförlerine hassasiyet çağrısında bulundu. Yolculara ise zaruri bir durum olmadığı takdirde evde kalmalarının önemi hatırlatılırken, sosyal mesafenin korunması gerektiğini de ifade ettiler.

Sosyal mesafeyi koruyalım

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanlığımızın toplu taşıma araçlarına yönelik çıkardığı genelgenin ardından denetimlerimize başladık. Araçların ruhsatlarında yer alan yolcu kapasitesinin yüzde 50’si kadarının olması gerektiği noktasında gerekli bilgileri verdik. Hassasiyet çağrısında bulunduk. Yolculara da sosyal mesafenin korunması gerektiğini ifade ederek, zaruri bir durum olmadığı takdirde evde kalmalarını hatırlattık. Koronavirüs salgınına karşı mücadelemiz devam edecek” denildi.

#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
3 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Ggbbb. Hafta
Ggbbb. Hafta
1 yıl önce

En önemli yerler fırınlar fırınlar dönüp demiyorlar fırınlarda eldiven girmiyor

Ggbb
Ggbb
1 yıl önce

Fırınları denetleyin.

Işılay
Işılay
1 yıl önce

İşe giderken mecburi olarak kullanıyoruz otobüsleri.Saat düzenlemesinden dolayı saat başı kalkıyor araçlar. Ve mesafeye dikkat edilmiyor maalesef. Normal zamanda nasılsa o kadar yoğun. Şoförlere de bir şey diyemiyorum onlarda zarar etmemenin peşinde. Ama kendileri dahil herkes risk altında mesafeyi koruyamadığımız için. Acilen bir çözüm bulunmalı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
3
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x