Komutanlar Onuruna Veda Programı Düzenlendi

ferizlide.com

Albay Arıkan ve Albay Eren Onuruna Veda Programı Düzenlendi

Sakarya Valiliği tarafından İl Garnizon Komutanlığı ve 7. Komando ( Eski adıyla 1. Motorlu Piyade) Tugay Komutanlığı görevinden ayrılacak olan Albay Mustafa Cüneyt Arıkan ile 1. Ana Bakım Merkezi Fabrika Müdürlüğü görevinden Kara Kuvvetleri Komutanlığı Lojistik Komutan Yardımcılığına atanan Albay Sinan Eren için veda programı düzenlendi.

İlgili Makaleler

Ormanpark’ta düzenlenen programa Vali İrfan Balkanlıoğlu ve Komutanların yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem Kümbet, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Sertaç Kesler, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Doğan, Vergi Mahkemesi Başkanı Bünyamin Çitil, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Vali Yardımcıları Bekir Dınkırcı ve Erdoğan Ülker, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile STK ve OSB’lerin temsilcileri katıldı.

Albay Arıkan ve Albay Eren, kendileri için böyle bir veda gecesi düzenleyen ve görev süreleri boyunca desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize müteşekkir olduklarını belirtip, programa katılan herkese de teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Daha sonra kürsüye gelerek her iki Komutandan çok memnun olduklarını ancak memuriyette görev değişikliğinin de kaçınılmaz olduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Bazı memuriyet türlerinde atandığınız yerde emekli olma şansınız olabiliyor. Bizim gibi yönetici mevkilerinde bulunanların görev süresi belli değildir. Bize sorulan Valilik ya da Sakarya’da ne zaman kalacaksınız sorusu, aslında dünyada ne kadar yaşayacaksınız sorusu ile eşdeğerdedir.

Garnizon Komutanımız Albay Mustafa Cüneyt Arıkan ile göreve geldiğimizden bu yana son derece uyumlu çalışmalar içerisinde bulunduk. Sakaryamızda Motorlu Piyade’nin Komando Tugayı’na dönüşmesinde büyük emeği olup, çok kısa süre içerisinde birçok komando yetiştirmiştir. Komandolarımız bugün Afrin’de, Irak’ta ve birçok yerde görev yapıyorlar. Allah onları muhafaza eylesin. Komutanımız bayrağımızın gönderde durması ve Vatan sevdasıyla sürekli şartları zorladı, Tugaydaki Mehmetçiklerimizin daha da rahat etmesi için sürekli çabaladı, elinden gelen tüm gayreti de gösterdi. Bunlarla uğraşırken mütevazı kişiliği ile de, bizlerin her zaman takdirini kazandı. Yönetici ve örnek kişiliği sayesinde Albayımızın daha yüksek rütbelere ulaşacağından şüphemiz yoktur.

Tuğgenerallik rütbesine terfi eden değerli Ana Bakım Merkezi Komutanımız Sinan Eren de, memleket müdafaası için çok önemli ve kritik bir görevin başında bulunuyordu. Bizzat kendisi yerine göre teknisyen, ustabaşı ve işçi gibi çalışarak, terörle mücadelede göğsümüzü kabartan

Fırtına Obüsleri için gecesini gündüzüne kattığı fabrika ile büyük başarı yakalayan bir Komutanımızdır. Bu gibi fabrikalarda dünyada eşi ve benzeri olmayan teknolojik silah sistemleri üretiliyor. Birçok çeşit optik aletin yanı sıra füze sistemlerinin hassas merceklerini bile Vatan müdafaası bilinciyle üreten bir merkezin başında bulunuyordu. Bundan sonraki görevlerinde çok daha büyük başarılara imza atacağına inancımız tam.

FETÖ/PDY tarafından aslında en büyük darbe, askerimize karşı yapılmıştır. Bilindiği üzere 15 Temmuz’da Vatansever Subaylarımızı derdest ederek gözaltına alma kararnameleri bile hazırlamışlardı. Ancak son dönemlerde sanki darbe kalkışmasında ordumuzun tamamı işin içerisindeymiş gibi gösterilme çabaları var. Bazı taraflarca yıpratıcı konuşmalar yapıldığına şahit oluyoruz. Bu da, hoş görülecek bir durum değil. Rahmetli Necmettin Erbakan; ‘Ordumuz kendi silahını yapan ve teknolojisini kullanan bir ülkeye sahip ise, ülke de o kadar güçlüdür. Ordumuz güçlüyse biz güçlüyüz’ demişti. Düşmanlarımız, ordumuz güçlendikçe korkup panikliyorlar. FETÖ bahanesi ile bazen ordumuza saldıranlar oluyor. O yüzden ordumuzu yıpratmaya yönelik konuşmalardan sakınılması lazım. Türk Silahlı Kuvvetleri Milletimizin bağrından çıkmış kendi evlatlarımızdır” dedi.

Gecenin sonunda Vali Balkanlıoğlu her iki Komutana da yeni görevlerinde başarılar dilerken, program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu