Kolip, ‘25 senelik yönetim anlayışı değişecek’

#ferizlide.com

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cihan Kolip, Sakarya’nın 25 senedir aynı yönetim anlayışıyla yönetildiğini ifade ederken, “Sakaryalılar defalarca kez denedi. Ama olmadı. Sakarya, çevresindeki kentlerin çok gerisinde kalmıştır. Bu yönetim anlayışı değişecek. Sakarya’yı yaşanabilir bir kent haline dönüştüreceğiz” diye konuştu.

Sakarya’nın sorunlarına teşhis konulamıyor

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Adapazarı şehir merkezindeki esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek, çalışmaları ve projeleri ile ilgili fikir alışverişinde bulundu. Kolip, Sakarya’nın 25 senedir daha kötüye doğru gittiğini ifade ederken, “Bir hasta düşünün. Sürekli olarak kötüye giden bir durumu var. Maalesef hastalık ile ilgili 25 yıldır doğru teşhisler konulamamış. İşte Sakarya’nın 25 senedir kronikleşen sorunlarının nedeni budur” diye konuştu.

Yönetim anlayışı değişmedikçe

Sakarya’nın sorunlarının giderilmesi için önce yönetim anlayışının değişmesi gerektiğini ifade eden Uzm. Dr. Kolip, “Sonuçta isimler değişse bile, aynı yönetim anlayışı değişmediği için Sakarya’nın sorunlarının çözümü mümkün olmuyor. 25 senedir bu yönetim anlayışının çözüm üretemediği ortada. Sakaryalılar defalarca kez denedi. Ama olmadı. Artık bunu anlayışın değişmesinin zamanı geldi. Artık yüzüstü sürünen Sakarya’yı ayağa kaldırmanın zamanı geldi.” dedi.

Yaşanabilir bir şehir

Sakarya’nın çok gerisinde olan şehirlerin bile yaşanabilirlik seviyelerinin bugün daha iyi konuma geldiğini de vurgulayan İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Maalesef doğal güzellikleriyle Türkiye’de ve dünyada eşi benzeri olmayan şehrimiz, buna rağmen yaşanabilir şehirler arasında son sıralarda yer alıyor. Hemşehrilerimiz bunu hak etmiyor. 31 Mart’ta inşallah bu yönetim anlayışını terk edeceğiz. Sonrasında da doğru teşhis ve icraatlarla Sakarya’yı ülkemizin bir çok konuda öncü şehirlerinden biri haline getireceğiz. Yaşanabilir bir şehir yapacağız” şeklinde konuştu.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x