Kocaeli Üniversitesine Eğitime Geldiler

#ferizlide.com

Makedonya Dan Kocaeli Üniversitesine Eğitime Geldiler.

Eğitim programının ana konusu ise Ultrason rehberliğinde rejyonal anestezi uygulamaları. Anestezistler için oldukça güncel bir konu. Kocaeli Üniversitemizden Prof. Dr. Yavuz Gürkan aynı zamanda Rejyonal Anestezi Derneği’nin başkanlığını yürütüyor. Prof. Dr. Yavuz Gürkan pek çok hastanın aslında hiç genel anestezi almadan ameliyat olabileceğini söylüyor.

Rejyonal anestezinin kronik ağrının önlenmesinde, cerrahiye stres baskılanması ve hiç aklımıza gelmeyen faydaları olduğunu söylüyor. Kocaeli Üniversitesi bu konuda hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen uzman hekim ve hocalarımızın sürekli eğitim aldıkları bir merkez haline geldiği bunu da şuan Kocaeli Üniversitesi n de bulunan MAKEDONYA’DAN gelen Dr. Aleksandar Dımıtrovskı ve Dr.Marja Toleska eğitime katıldığını belirtiyor. Dr. Aleksandar Dımıtrovskı ve Dr. Marija Toleska eğitimi çok başarılı bulduklarını Kocaeli Üniversitesinde çok şey öğrendiklerini vurguluyorlar.

Rajyonel anestezi konusunda : Avrupa rejyonal anestezi derneği(ESRA) nın onayladığı Avrupa genelinde ki 13 merkezden biri Türkiyede ki tek eğitim merkezi olmanın gurunu yaşıyor aynı zaman da Kocaeli Üniversitesinde çalışan tüm anestezi hekimleri bu konuda çok yetkin.

Hocalarımıza hem keyifli hem de başarılı bir eğitim programı diliyoruz.

haber: özge keçeci

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x