Kocaali STK Platformu OSB’ye Hayır kampanyası başlattı

#ferizlide.com: Kocaali Sivil Toplum Platformu sözcüsü Şerif Sarı başladıkları imza kampanyası içeriğiyle ilgili basın açıklaması yaptı.

İlimizin değerli basın temsilcileri ve emekçileri; Bilindiği gibi Kocaali ilçemizde Kimya sanayi kurulmasıyla ilgili maalesef bir girişim var. Bu Çalışmalara karşı Kocaali’li merkezli “Kocaali sivil toplum platformu adıyla bir oluşum kurarak bazı çalışmalara başladık. İlk Çalışmalarımız hakkında oluşan dosyamızı bilgi ve ilginize sunuyoruz.

Kocaali Sivil Toplum Platformu sözcüsü Şerif Sarı başladıkları imza kampanyası içeriğiyle ilgili basın açıklaması yaptı.

Yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Biz Kocaalililer ve doğa tutkunları olarak Kocaali Sivil Toplum Platformu çatısı altında bir araya gelen, İlçemizde yapılmak istenen, tarım alanlarını, insanların ve diğer canlıların yoğun olarak yararlandığı su havzalarını ve tüm canlıları hedef aldığı örnekleriyle sabit olan, Kimya İhtisas sanayisinin kurulmaması için, sivil inisiyatifi alarak aşağıdaki imza metnini ilimiz Sakarya bütününde ve ilçelerimizde duyarlı kurum, kuruluş ve kişilerin dikkatine sunduk.

Bu imza çalışmasını sonlandırdığımızda atıfta bulunduğumuz, muhataplarımız olan seçilmiş ve atanmış yöneticilerimize ulaştıracağız.

* * *

İmza metnin açıklaması şöyle;

Kocaali Belediye Başkanlığı, Sakarya Valiliği, TBMM Başkanlığına

İnsan ve Doğayı bir bütün olarak tahrip ettiği bilimsel verilerle tespit edilmiş “Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin” Başta Fındık tarımı olmak üzere tarım çeşitliliğinin üretim alanı ve Turizm bölgesi olarak bilinen, Yeşille Mavinin hayat bulduğu, Kocaali İlçesine kurulmamasını biz aşağıda imzası bulunan “Meslek Odaları, Siyasi Parti, Sivil Toplum Temsilcileri” ve geçmişimizden bizlere, gelecek nesillerimize ulaştırılmak üzere miras bırakılan doğayı koruyan ve doğaya saygılı bireyler olarak talep ediyoruz.

Kocaali Sivil Toplum Platformu organizasyonunun düzenlemiş olduğu bu imza metnini, siz değerli yöneticilerimize ulaştırmak üzere imza altına alıyoruz.

kocaalisiviltoplumplatformu@gmail.com

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x