Kocaali halkı rahatsız!.

#ferizlide.com:Sakarya Kamuoyuna Bilindiği üzere ilçemiz Kocaali Sahiline, birden fazla Yunus balığının denizde kurşunlanarak öldürülmesi sonucu karaya vurduğu görülmüştür

Konuyla ilgili Ülke ve ilimiz kamuoyunda haklı tepkiler oluşmuştur.

Ancak üzülerek ifade etmeliyiz ki “denizde kurşunlanarak öldürülmeleri ”sonucu karaya vuran Yunus balıklarının “Kocaali Sahilinde, kumsalda kurşunlandığı yönünde bir algının kamuoyunda oluştuğu” görülmektedir.

Kocaali halkı rahatsız!.

Yunus balıklarının Kocaali plajında, denizden karaya ölü olarak vurduğunu duyarlı kamuoyunca bilinmesini isteriz. Kocaali halkı bahsi gecen konunun kamuoyunca yanlış anlaşılmasından üzüntü duymaktadır.

Sakarya İmajına katkı sağlayacaktır. .

Bir daha bu tür, hayatı paylaştığımız diğer canlıların yaşam haklarını ihlal eden “canice olayların yaşanmaması için” ilgili resmi kuruluşların gerekli soruşturmaları yaparak, sonuçlarını kamuoyuna duyurmalarını talep ediyoruz. İlgili resmi kurumlarımızca yapılacak çalışmaların sonucunun açıklanması önemlidir. Bu çalışmaların yapılması, İlimizin önemli turizm bölgelerinden olan, Karadeniz kıyısındaki ilçelerimizde bundan sonra yaşanmasını istemediğimiz bu tür vakaların önüne geçeceğine inanıyoruz.

Resmi, sivil kurum ve kuruluşlar olarak yapacağımız çalışmalarla hayatı paylaştığımız diğer canlıların haklarını içerir konulara gerekli hassasiyeti göstermeliyiz.

“Sakarya’da Yunus balığı kurşunlandı” gibi haberlerin bir daha yaşanmaması hepimizin arzusu. Yapılan ya da yapılacak soruşturmaların sonuçları “canice eylemlerle canlılara

zarar veren, yaşam haklarını ihlal eden” anlayışlara karşı caydırıcı etkisi olacağına inanıyoruz. İlçenin sembolleri! Kocaali İlçemizin sembollerinden biri olan Yunus balıklarının yaşam haklarının ve denizlerdeki alanlarının korunmasıyla ilgili, başta Sahil güvenlik kuvvetleri olmak üzere, liman başkanlıklarının gerekli tedbirleri ivedilikle alınması sorumlulardan talep ediyoruz.

Kocaali Sivil Toplum Platformu Sözcüsü; Şerif SARI

#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x