Kitapyurdu’nun Sahibini Tebrik ediyorum

#ferizlide.com

Bir polis memuru arkadaşın “Mustafa Ağabey böyle bir durum var bunu sen ferizlide.com haber sayfanda haber yaparsan çok büyük sevaba girersin” demesi üzerine, işin önemli olduğunu kavradım ve bunu yetenekli genç bir gazeteci arkadaşın yapması gerektiğine karar verdim.

Bu vesilesiyle Rukiye Türeyen’in durumunu öğrenmiş yazdığı “Kanadı Kırık Melek’in Kanadına Takılanlar”ı kitabını kamuoyuna tanıtmak istiyordu.

Bende yüzde doksan dokuz engelli olduğunu öğrendiğim Türeyen’e yardımcı olmak için Medyabar çalışanlarından, çalışkan haberci Azim Çelik’i devreye soktum. Azim çok uğraştı ama beklenildiği üzere ses getiren bir dizi haberler yaptı. haberler Sakarya’da ve Türkiye gündeminde yer aldı.

Maksat hasıl olmuş Azim çok güzel bir iş başarmıştı ve Rukiye’yi hedefine ulaşmasında yardımcı olmuştu.

Bugün basında okuduğum şu haberle çok çok mutlu oldum.

Süheyla Sancar tarafından hazırlanmış Haber şöyle:

“Kanadı Kırık Melek Hayaline Bir Adım Daha Yaklaştı

Tutunmanın zor olduğu bir dünyada hayata tek parmağıyla tutunmayı başarmış bir yazarın kaleminden çıktı “Kanadı Kırık Melek’in Kanadına Takılanlar”. Günde üç saat uykuyla iki senede tamamladığı eserini yazarken bir amacı vardı Rukiye Türeyen’in, annesine ev alacaktı. O hayale bir adım daha yaklaşıldı., kitabın ilk yirmi binlik satış kazancının tamamını Türeyen’in hayalini gerçekleştirebilmesi için kendisine teslim etti.

O bir süredir herkesin dilinde. Kitabı çok satanlardaki yerini koruyor. Sevenlerinin mesajlarına, telefonlarına yetişemiyor. Eli kalem tutan herkesin hayal ettiğinin de ötesinde sevgi seliyle karşı karşıya. Haberciler sürekli çekim için kapısını çalıyor. Bizi de Sakarya’daki evinde güler yüzle karşılıyor. Konu okumak ve yazmak olunca coşkusu hiç eksilmiyor. O kadar yoğun ki, ikinci kitabının henüz dört hikâyesini yazabilmiş. Haziran ayında çıkarmayı planladığı kitap için günde üç saat uykuyla yetiniyor. Devamlı, okuyor, düşünüyor ve yazmaya çalışıyor. Üç yaşındayken geçirdiği menenjit sebebiyle yüzde doksan dokuz engelli olduğunu söyleyen raporu hatırlayınca gülümsüyor. “Kanadı kırık Melek’in Kanadına Takılanlar”dan elde edeceği gelirle annesine güzel bir ev almak isteyen Türeyen, hayaline bir adım yaklaştı. Kitapyurdu.com olarak yazarın ilk yirmi bin adet kitap satışının kazancının tamamını kendisine teslim ettik. Düşlerine yaklaştığını hisseden herkes gibi onun da gözlerinin içi gülüyor ve sevincini paylaşıyor: “Ben güzel iş yaptığımı biliyordum. İnsanın her zaman o güzelliği yayacak insanlara ihtiyacı olur. Bundan dolayı kitabımı canından dişinden artırıp satın alanlara, kitabımın gelirini bana sunan Kitapyurdu’na teşekkür ederim. Adım atmak çok önemli. İlk adım atıldı. Ben ömrüm oldukça yazacağım. Okumaya devam etsinler.”

“En Sevdiğim Yazar Kahraman Tazeoğlu”

“Gününüz nasıl geçiyor?” türünden sorular sormak anlamsız. Türeyen, ziyaretimiz esnasında da sürekli bir şeylerle meşgul. Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor, blog yazıyor, arta kalan vaktinde de kitabıyla ilgili gelişmeleri takip ediyor. Yeni çalışmasından söz açtığımızda gözlerindeki ışık daha artıyor. Bu sıralar Kahraman Tazeoğlu kitaplarını okuduğunu ifade ediyor yazar. Bir gün kendisiyle tanışmayı çok arzu ettiğini söylemeden edemiyor.

Yazarların en büyük sıkıntısı zaman zaman hayal gücünün zayıflamasıdır. Ama Türeyen’in üretmekte sorun yaşamadığı her halinden belli. Şimdiden üçüncü kitabın planını yapmış. Sadece kaburgasındaki ağrı onu biraz zorluyor. Yazı yazabilmek için koluna çok yüklendiği için acıya katlandığını anlamak zor değil. Azmin gücünü gösteriyor hepimize: “Her insanın yapabileceği bir şey vardır. Şükürler olsun, düşünme ve yazma yeteneğim var. Boş durmak neden isteyeyim ki, insan engelliyim deyip kenara çekilmemeli. Kitabımda da yazdım. Kendine inanmazsan sana kimse inanmaz.”

Kaynak: kitap dergisi

Metin Üstübi adıyla müşterisi olduğum Kitapyurdu’nu bu asil davranışından dolayı tebrik ediyorum.

yayına veren: mustafa üstübi

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x