Kimyasal atık kirliliği çevre sakinlerini tedirgin ediyor

#ferizlide.com: Ferizli Seyifler mahallesinde bulunan Boşanan Göl Kanalı’ndan akan kimyasal atık kirliliği çevre sakinlerini tedirgin ederken tepkilerin oluşmasına yol açıyor.

Sakarya’nın Ferizli İlçesi Seyifler Mahallesi’nden geçerek Sakarya nehrine dökülen boşanan gölü kanalına dökülen hayvansal ve kimyasal atıklar kanalları, nehri ve çevreyi kirletiyor.

Mahalle sakinlerinin ifadelerine göre gerekli birimler ve yetkililere bildirilmesine rağmen her gün kanala akıtılan atıklar nedeniyle adeta bir köpük dağı oluşuyor. Mahalle sakinlerinden Batuhan Düm’ün açıklamasına göre “Her sabah saatlerinde bu  kirli akıntı devam ediyor. Çevre ve şehircilik orman bakanlığına şikayet dilekçemi verdim. Daha sonra Ferizli Belediyesi’ne de dilekçemi verdim. Her iki kurumda ilgili birimlere bildirdik dediler ama burası hala akmaya devam ediyor. İlgili birim kimse lütfen devreye girip bu pisliği durdursunlar.  Ben bu işin peşini bırakmayacağım” diye duruma sitem ederek çevre kirliği konusunda ciddiyetini dile getirdi.

Kanalın başlangıç çıkışı, 2. İdare Mahkemesince geçtiğimiz günlerde durdurulan Ferizli İhtisas OSB bölgesi olduğuna dikkat çeken vatandaşlar yetkilileri göreve çağırdı.

#ferizlide.com:

Mustafa Üstübi

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Samet aydın
Samet aydın
6 ay önce

O derede yüzen balıkları görüyorduk bundan bi kaç yıl evvel o kanalın dininde benim bahçem var o dereden bahçemi sulayıp insanlara o malzemeyi satıyorum çünkü başka su kaynağı yok ve yapacağım da bişey yok yetkilileri göreve davet ediyorum oturduğunuz koltuklardan bi zahmet kalkıp görevinizi yapınız

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x