Kılıçaslan’nın Açıklaması Dikkat çekti!

#ferizlide.com

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan Yaptığı Yazılı Açıklamada Kamuoyunun Dikkatini çekti.

Kılıçaslan’nın açıklaması şöyle:

SAKARYA KAMUOYUNA

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, maalesef alçakça saldırılar ve saldırı girişimlerine muhatap olmak durumunda kalmaktayız.

Her toplantımızda, 31 Mart’ta yerel seçimlerde muhtar, belediye başkanı, meclis üyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı seçeceğimizi, ülkemizin savaşa girmediğini, insanlarımızın kutuplaştırılmaması gerektiğini insanlarımıza anlatmaktayız.

Hatta bugün itibariyle Millet ittifakını “şer ittifakı” olarak adlandıran, “sözde terör örgütleriyle ilişkili olduğu” iftiralarıyla insanlarımızı kışkırtan siyasi üslubu asla kabul etmediğimizi her platformda dile getirmekteyiz.

Kendi partilerinden başka partilere oy verenleri “vatan haini” olarak iftira atanların temsil ettikleri makamlara bu üsluplar yakışmazken, bazı kendini bilmezlerin bu söylemleri şiddete dönüştürme eğilimi ile 2’dir karşılaşmaktayız.

Tabiî ki bizler kendimizi koruyabilecek ve gerekeni yapabilecek durumdayız. Bu türlü tehdit ve şiddet eğilimlerine karşılık verme noktasında en ufak bir acziyetimiz bile yoktur. Fakat mesele çok farklı bir meseledir ve yapılan bu tür saldırılara karşı sükunetimizi korumakta da kararlı duruşumuzu devam ettireceğiz.

Bugün buradan, İçişleri Bakanlığı, Sakarya Valiliği ve Bağımsız Savcılarımız ile, tüm ilgili makamları uyarıyoruz. Adaylarımız veya partililerimize karşı bundan sonra yapılacak her türlü provokatif saldırıların tek sorumlusu, insanlarımız arasında kin ve öfke tohumları ekerek, birbirlerine karşı kışkırtan, temsil ettikleri siyasi partiler dışında oy verenleri, hain, terör örgüleriyle işbirliği yapan, illet, zillet ittifakı olarak nitelendiren üst düzey yöneticilerdir.

Seçimler gelip geçicidir. Seçimden sonra yeniden birbirimizin cenazesine, cemiyetine, düğününe gideceğiz. İnsanlarımızın, yüzyıllardır süren kardeşliğimizi bozan provokatif söylemlere inanmamaları, prim vermemeleri çağrısında bulunuyoruz.

Diğer yandan makamı ne olursa olsun, devlet görevlilerinin ve siyasi parti liderlerinin de söylemlerine dikkat etmeleri, temsil ettikleri kesime de sahip olmaları gerektiği uyarısında bulunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu